Artykuły

Gdańsk. Do Wybrzeża za 400 groszy

Teatr Wybrzeże włącza się do akcji "Bilet za grosze" i informuje, że 21 maja bilety na "Seks dla opornych" i "Kreację", będą kosztowały jedynie 400 groszy.

Polskie teatry po raz drugi grają za grosze. I czekają na nowych widzów. 21 maja 90 teatrów publicznych w Polsce weźmie udział w organizowanej już po raz drugi akcji BILETU ZA GROSZE. W ubiegłym roku jego cena - 250 groszy - nawiązywała do okrągłej rocznicy istnienia Teatru Publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje z kolei do 400. rocznicy śmierci dramatopisarza wszech czasów - Williama Shakespeare'a.

Teatr Wybrzeże włączył się do akcji i bilet na SEKS DLA OPORNYCH i KREACJĘ (na zdjęciu) prezentowane 21 maja będzie kosztował jedynie 400 groszy!

Bilety do kupienia w kasach teatru od 14 maja (jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety).

O AKCJI BILET ZA GROSZE

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji BILETU ZA GROSZE jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W ubiegłym roku była ona jednym z ważniejszych wydarzeń w ramach obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach 100 polskich teatrów zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko, lub wcale. - Zależało nam na tym, aby w wyjątkowym roku dla polskiego teatru otworzyć się na nową publiczność i zaprosić ją do miejsca, które ma w Polsce szczególne znaczenie. W swojej historii teatr wielokrotnie udowadniał - zwłaszcza w momentach najtrudniejszych - że jest przestrzenią wspólną, przestrzenią, w której szczerze dyskutuje się o sprawach najważniejszych - wskazuje Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego. - Liczyliśmy, że Dzień Teatru Publicznego, obchodzony właśnie w ten sposób, zostanie z nami na dłużej. I to się udało. Dziś znów powtarzamy, że bez finansowego wsparcia z publicznych pieniędzy, a więc z pieniędzy nas wszystkich, polski teatr publiczny, jako idea i jako konkretne miejsca na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć - dodaje. W tym roku symboliczna cena biletu - 400 groszy - jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Shakeseare'a.

Akcja organizowania przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, finansowana z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji