Artykuły

Kielce. Rusza XVI Festiwal Tańca

Podwójna premiera spektaklu "Wibracje" Kieleckiego Teatru Tańca zainauguruje w sobotę w Kieleckim Centrum Kultury XVI Festiwal Tańca Kielce 2016.

"Wibracje" składają się ze spektakli w choreografii Roberta Bondary "Łk 10,29 (Kto jest moim bliźnim?)" i Jacka Przybyłowicza "Poza horyzont". Zostały zbudowane w formule zespołowego teatru tańca bez liniowej narracji, a na podstawie relacji i intencji między tancerzami.

- Choreografia dotyczy relacji jednego człowieka do drugiego oraz stosunku człowieka do grupy i społeczności - opowiada o spektaklu "Łk 10,29 (Kto jest moim bliźnim?)" Robert Bondara. Kostiumy opracowała Agata Roguska.

W spektaklu "Poza horyzont" Jacek Przybyłowicz wykorzystuje muzykę europejskich mistrzów: Jana Sebastiana Bacha i Claude'a Debussy'ego. Widzowie usłyszą także dźwięki z obszarów Azji Środkowej i Dalekiego Wschodu. - Najważniejsza jest droga i emocje, które udało się wykreować. Ich rolą jest wydobycie pewnych sytuacji - mówi Przybyłowicz.

Początek sobotniej premiery o godz. 19. Bilety: 30-50 zł.

XVI Festiwal Tańca Kielce 2016 potrwa do 1 maja. W jego ramach zaplanowano także m.in. II konkurs teatrów tańca i międzynarodowe warsztaty tańca jazzowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji