Artykuły

Warszawa. Spotkanie i spacer śladami Ryszarda Bolesławskiego

19 kwietnia w Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie wokół postaci Ryszarda Bolesławskiego oraz jego filmu "Cud nad Wisłą". Natomiast 23 kwietnia będzie można wziąć udział w spacerze śladami reżysera.

"Ryszard Bolesławski. Cud nad Wisłą" / wtorek, 19 kwietnia, godz. 18.00, spotkanie

Ryszard Bolesławski podczas I wojny światowej był oficerem carskiej kawalerii, a w wojnie roku 1920 oficerem polskich ułanów. Co łączyło go z Gretą Garbo, Marleną Dietrich, Gary Cooperem, Jadwigą Smosarską, Juliuszem Osterwą i Stefanem Jaraczem? Otóż wszyscy ci aktorzy grali w filmach reżyserowanych przez Bolesławskiego. Był wybitnym polskim reżyserem filmowym i teatralnym pierwszej połowy XX wieku, należał także do czołówki reżyserskiej Hollywood. Dr Barbara Osterloff - prof. AT i doktor Marek Kulesza będą mówić m. in. o jego filmie "Cud nad Wisłą", w którym wystąpili: Jaracz, Smosarska i ówczesny gwiazdor warszawskich scen - Kazimierz Junosza-Stępowski. Miejsce: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 w Warszawie.

Śladami Bolesławskiego po Warszawie / sobota, 23 kwietnia, godz. 12.00, spacer

Spacerując śladami Ryszarda Bolesławskiego w Warszawie odwiedzimy zakulisa Teatru Polskiego, Filharmonię Narodową, dawną salę widowiskową Polskiego Towarzystwa Higienicznego oraz dolny (niedostępny na co dzień) Kościół św. Krzyża. Spacer poprowadzą dr Barbara Osterloff - prof. AT i doktor Marek Kulesza. Zbiórka pod Domem Spotkań z Historią.

Na spotkanie i spacer wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji