Artykuły

Gorzów Wlkp. Kamila Pietrzak-Polakiewicz ma Pierścień Melpomeny

Jest ze srebra i 99 cyrkonii - tak wygląda tegoroczny Pierścień Melpomeny. Już wiadomo, że jubilerskie cacko jest własnością aktorki Kamili Pietrzak - Polakiewicz. To ona wygrała teatralny plebiscyt na najpopularniejszego aktora sezonu.

Aktorkę można oglądać i w "Balu w operze" i w "Stilonie - najlepszym ze światów", w "Rewolucji balonowej" czy "Wesołych kumoszkach z Windsoru".

Zresztą za te dwa ostatnie spektakle Kamila Pietrzak - Polakiewicz została wyróżniona przez cenionego krytyka Jacka Sieradzkiego w jego "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych". W poniedziałek wieczorem aktorka została też laureatką prestiżowego Pierścienia Melpomeny.

Kamila Pietrzak - Polakiewicz pochodzi z Malborka. Teatralnego fachu uczyła się w Krakowie. Z gorzowskim teatrem jest związana od 16 lat. Debiutowała tu w spektaklu "Żegnaj Judaszu". Od tamtej pory zagrała w kilkudziesięciu przedstawieniach. Na koncie ma też spektakl dla całkiem małych widzów, bo na "Baju, baju, mój naj - naju" bawią się nawet roczne maluchy.

Pierścień Melpomeny Kamila Pietrzak - Polakiewicz dostała głosami teatralnej kapituły (w której i "GL" ma głos). Wcześniej jednak musiała się znaleźć wśród pięciu finalistów plebiscytu. Tych z kolei wybrali nasi Czytelnicy (zobacz wyniki plebiscytu). Przypomnijmy, najwięcej głosów dostała Karolina Miłkowska - Prorok, a kolejne miejsca zajęli: Kamila Pietrzak - Polakiewicz, Bartosz Bandura, Bożena Perłowska i Joanna Ginda. To właśnie z tej piątki kapituła wybrała zdobywczynię pierścienia.

Statuetkę od lat projektują i wykonują spece z pracowni mistrza złotnictwa Romana Kaźmierczaka. Tegoroczna jest o tyle wyjątkowa, że przyznawana w roku jubileuszu Teatru Osterwy. Nasza scena świętuje przecież 70-lecie!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji