Artykuły

Kielce. Pracowite święto tancerzy

Kielecki Teatr Tańca, jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, przygotował wiele propozycji dla miłośników tej sztuki.

Od kilku tygodni trwają próby do nowego spektaklu. - 16 kwietnia zapraszamy na naszą najnowszą premierę "Wibracje" składającą się z dwóch spektakli "Łk 10, 29 (Kto jest moim bliźnim?)" i "Poza Horyzont" - mówi dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca Elżbieta Szlufik-Pańtak. Spektakl tworzy dwójka wybitnych choreografów Robert Bondara i Jacek Przybyłowicz.

Obydwa przedstawienia zbudowane są w formule zespołowego teatru tańca, bez liniowej narracji, a w oparciu o relacje i intencje między tancerzami. Wyróżniają się intensywną fizykalnością i ekspresją wykonywanego ruchu, który wynika ze współczesnych technik i stylów tanecznych. - Bardzo jestem ciekawa jak zostanie on przyjęty przez kielczan, to coś zupełnie nowego - dodaje dyrektor.

23 kwietnia rozpocznie się Konkurs Teatrów Tańca. Widzowie obejrzą 12 zakwalifikowanych zespołów, spektakle trwają od 5 do 15 minut. Tych najlepszych zobaczymy w czasie gali finałowej, w niedzielę, 24 kwietnia. Na jej zakończenie wystąpi Polski Teatr Tańca z Poznania ze spektaklem "Lament. Pamięci Tadeusza Różewicza" [na zdjęciu] w choreografii Ewy Wycichowskiej, obecnej dyrektor tego teatru.

29 kwietnia w Dniu Tańca dwa spektakle "Stymulacja ciała" Kieleckiego Teatru Tańca oraz "Polowanie na czarownice" Opery na Zamku w Szczecinie.

Od 28 kwietnia do 1 maja trwać będą międzynarodowe warsztaty tańca jazzowego. Szkolić chętnych będzie 10 pedagogów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji i Wenezueli. - Dziewięć grup jest już zamkniętych, ale są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do udziału w zajęciach także początkujących, którzy mogą nauczyć się np. stepowania - mówi dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca. - Zapraszam kielczan do oglądania zajęć, sale ćwiczeń będą otwarte dla widzów. Zajęcia odbywają w salach Kieleckiego Teatru Tańca i Kieleckiego Centrum Kultury w godzinach 9-18.30. Bilety na XVI Festiwal Tańca Kielce 2016 już są dostępne w kasach teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji