Artykuły

Łódź. "Dotknij Teatru" w Wielkim

Teatr Wielki włącza się w tegoroczny projekt "Dotknij Teatru" proponując specjalne spotkani, spektakle i niespodzianki.

3 kwietnia 2016, w niedzielę o godz. 12:00 w głównym foyer Teatru

SPOTKANIE Z REALIZATORAMI "TURANDOT"

Będzie to specjalne wydanie Spotkań w Sali Kameralnej, bo towarzyszące akcji "Dotknij Teatru". Gośćmi naszymi będą Adolf Weltschek i Małgorzata Zwolińska twórcy pierwszej w historii Łodzi inscenizacji opery Giacomo Pucciniego "Turandot". Rozmawiać będziemy o pułapkach czyhających na reżyserów, inscenizatorów i scenografów przy wystawieniu tej opery. Ale też o radości obcowania z tak piękną muzyką. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Jasińska.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasach Teatru.

Rezerwacja biletów - Biuro Obsługi Widzów

widz@teatr-wielki.lodz.pl

tel. 42 633 31 86

***

1 kwietnia 2016, w piątek o godz. 18:30

CARMEN - spektakl z niespodzianką

W ramach akcji Dotknij Teatru serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie pod hasłem "Zostań gwiazdą czerwonego dywanu" i zdobądź bezpłatną wejściówkę dla dwóch osób na wyjątkowy pokaz przedpremierowy opery TURANDOT.

Instrukcja:

1. Bądź 1 kwietnia o godz. 18:30 na spektaklu CAMREN Bizeta

2. Wejdź do garderoby gwiazdy (w sali kameralnej), załóż kostium i zapozuj fotografom na czerwonym dywanie albo stwórz własne portfolio i udostępnij je na fanpage'u "Zostań gwiazdą czerwonego dywanu" lub prześlij na adres: strona@teatr-wielki.lodz.pl

3. Wszyscy, którzy wezmą udział w zabawie, mają szansę na wygraną Finał zabawy i losowanie nagród odbędą się w niedzielę, 3 kwietnia o godz. 12:00 podczas specjalnego spotkania z realizatorami premiery TURANDOT Pucciniego.

4. ale szczęście to nie wszystko, ponieważ żeby mieć, trzeba jeszcze być i właśnie dlatego odbiór nagród możliwy jest wyłącznie podczas spotkania z realizatorami "Turandot" (3 kwietnia, godz. 12:00). Bezpłatne wejściówki dostępne są kasach Teatru (tel.: 42 633 77 77).

5. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest podpisanie oświadczenia oraz wyrażenie zgody na upublicznienie zdjęcia na stronie Teatru Wielkiego w Łodzi oraz w teatralnych mediach społecznościowych (m.in.: Facebook, Twitter).

Ponadto będą też prezenty - programy i plakaty CARMEN z autografami solistów TWŁ

Zapraszamy!

***

W KRAINIE CHIŃSKIEGO SMOKA

warsztaty plastyczno-scenograficzne dla dzieci

Co to jest smok i skąd pochodzi ? Gdzie leżą Chiny? Co to jest mit ? Co symbolizuje smok ? Jak zbudować i ożywić ciało stwora ? Na te i inne pytania odpowiemy na warsztatach plastyczno-scenograficznych dla dzieci.

Zadaniem dzieci będzie zbudowanie przestrzennej kukły/ lalki Smoka Chińskiego (ok. 15 m długości), zdolnej do tanecznej animacji. W oparciu o materiały fotograficzne chińskich rzeźb smoków, masek oraz strojów, uczestnicy zajęć stworzą projekty smoka, którego będą wspólnie realizować na kolejnych zajęciach. Celem warsztatów będzie zdobycie wiedzy, umiejętności technicznych i plastycznych w wykorzystaniu różnorodnych dostępnych materiałów w inny niekonwencjonalny i artystyczny sposób (tektura, kartony, tkaniny, nici, sznurki, farby) oraz przybliżenie kultury, sztuki i wierzeń starożytnych Chin. Poprzez zabawę i działania plastyczne, dzieci będą się uczyły doboru odpowiednich środków artystycznych, stosowania faktur, narzędzi w tworzeniu kukły, a także zdobędą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną na temat wymiarów, skali i tworzenia wielkoformatowych lalek w teatrze. Praca w grupie umożliwi wymianę myśli i spostrzeżeń, dostarczy inspiracji. Działaniom praktycznym będzie towarzyszyć pokaz zdjęć - inspiracji odnośnie sztuki i kultury Chin.

Czas trwania: 4 dni (2 weekendy)

2-3 kwietnia 2016, sobota-niedziela

9-10 kwietnia 2016, sobota-niedziela

warsztaty odbywają się w godz. 11:00 - 15:00

a ) pierwsze spotkanie (sobota): 2 kwietnia 2016 / 3 h zajęć

- Wprowadzenie: pokaz zdjęć, prezentacja przykładów ze sztuki i starożytnych Chin, wyjaśnienie czym jest Smok w wierzeniach i kulturze Dalekiego Wschodu.

- Projektowanie kukły smoka oraz omówienie sposobu poruszania lalką.

- Zaznajomienie z techniką pracy, przedstawienie procesu powstawania kukły z wykorzystaniem zebranych materiałów. Ustalenie skali i wielkości lalki, projektowanie i modelowanie brył.

b ) drugie spotkanie: 3 kwietnia 2016 / 4 h zajęć

- Modelowanie brył lalki, budowanie i wzmacnianie elementów konstrukcyjnych.

- Projektowanie i budowanie skrzydeł. Modelowanie głowy, budowa ruchomej paszczy.

- Planowanie ruchu postaci.

c) trzecie spotkanie (sobota): 9 kwietnia 2016 / 4 h zajęć

Praca w trzech grupach:

1) modelowanie malowanie i ozdabianie głowy,

2) wycinanie łusek, malowanie, ozdabianie tułowia i ogona,

3) malowanie, ozdabianie skrzydeł.

d) czwarte spotkanie: 10 kwietnia 2016 / 4 h zajęć

- Praca nad detalami kukły: ozdabianie kukły barwnymi wstążkami, pozłacanie łusek.

- Ozdabianie oczu, nosa i paszczy.

- Próby animacji postaci z uwzględnieniem każdego elementu jej ciała.

Warsztaty zakończą się wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Każdy z uczestników otrzyma płytę CD wraz ze zdjęciami dokumentującymi cały proces powstawania pracy.

Uwaga! Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 7 lat.

Ceny biletów:

15 zł - pojedyncze zajęcia

40 zł - cykl 4 zajęć

Ilość miejsc ograniczona, zapraszamy nie więcej niż 20 osób.

Grupa zebrała się błyskawicznie!

Warsztaty poprowadzi Anna Adamiak, malarka i scenograf.

Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Rzeszowskim( Wydział ArtystycznoPedagogiczny) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa (2008). Stypendystka na Wydziale Scenografii Teatralnej w Academia Albertina Delle Belle Arti di Torino we Włoszech. Zajmuję się scenografią teatralno-filmową oraz szeroko pojętą działalnością plastyczną, w tym i edukacją. Prowadzi warsztaty z zakresu teatru plastycznego. Współpracuję z teatrami i wytwórniami filmowymi m.in.: w Łodzi: Breakthru Films, Studio Se-ma-for, Studio Produkcyjne WJTeam, Teatr Mały w Manufakturze, Teatr Wielki Opera w Łodzi, Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Poznaniu - Studio Filmowe Kadr, Film Art, Teatr Lalki i Aktora PARAWAN w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji