Artykuły

Warszawa. Uczcij Dzień Teatru

Po raz siódmy odbędzie się akcja "Dotknij teatru", Dzień Teatru można uczcić też w lany poniedziałek.

W tym roku w Międzynarodowy Dzień Teatru nie wybierzemy się na żaden spektakl. 27 marca jest Wielkanoc. Ale możemy uczcić to teatralne święto w lany poniedziałek - tego dnia już kilka warszawskich scen gra, a w repertuarze propozycje, które warto zobaczyć. Od "Nieznośnie długich objęć" - nowej sztuki Iwana Wyrypajewa w reżyserii autora z Karoliną Gruszką w jednej z głównych ról (Teatr Powszechny, Mała Scena, poniedziałek, godz. 18, bilety 40-60 zł) po "Wiśniowy sad" Czechowa w interpretacji Agnieszki Glińskiej (Teatr Studio, poniedziałek, godz. 19. Bilety 20-100 zł).

To wreszcie idealny moment, aby przypomnieć sobie, zobaczyć po latach albo po raz pierwszy "Shirley Valentine" [na zdjęciu] - wielki przebój, który Krystyna Janda gra już od 26 lat (Teatr Polonia, poniedziałek, godz. 19. Bilety 77-126 zł).

Dotknij teatru, wtrąć wspomnienie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru już po raz siódmy odbędzie się akcja "Dotknij Teatru", w ramach której w 60 miastach i miasteczkach w Polsce przygotowano ponad 400 wydarzeń teatralnych. W programie (od wtorku 29 marca do niedzieli 3 kwietnia) m.in. zwiedzanie teatrów od kulis, warsztaty, spotkania, działania dla osób niepełnosprawnych, wreszcie pokazy spektakli, na które bilety można kupić w promocyjnej cenie.

W Warszawie w akcji weźmie udział 20 scen, m.in. TR Warszawa, który pokaże jedną z ostatnich swoich premier spektakl "Holzwege", łącząc przedstawienie z warsztatami.

W Powszechnym odbędzie się spotkanie pt. "Wtrąć wspomnienie" - widzowie będą mogli podzielić się wspomnieniami na temat spektakli, które oglądali w teatrze na Pradze. Teatr Narodowy organizuje zwiedzanie od kulis dla osób niepełnosprawnych ruchowo, a w Klubie Komediowym odbędzie się performance inspirowany nową publikacją "Pokój wyobraźni. Słownik Tadeusza Kantora".

Program i zapisy: (patrz link poniżej).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji