Artykuły

Sierpień w Studio

W Teatrze Studio możemy oglądać spektakl na podstawie sztuki "Sierpień" Tracy'ego Lettsa, która w ostatnich latach była hitem na Broadwayu. Punktem wyjścia dramatu jest tajemnicza śmierć głowy rodu - Beverly'ego (w tej roli Jerzy Trela). Był uznanym poetą, wykładowcą, ale też alkoholikiem. Do domu zjeżdża rodzina.

Przy wspólnym stole spotykają się matka i trzy córki. "To jest bardzo dobry dzień, żeby powiedzieć prawdę" - mówi podczas stypy matka grana przez Teresę Budzisz-Krzyżanowską.

Każda z sióstr skrywa rany. Najstarsza (Ewa Błaszczyk) próbuje być odpowiedzialna za rodzinę i nie chce się przyznać, że jest w separacji z mężem. Średnia (Joanna Trzepiecińska) - jest zakochana w kuzynie. A najmłodsza (Edyta Jungowska) po przejściach z narkotykami i trudnych relacjach z mężczyznami chce stać się idealną żoną i matką.

"Sierpień" Tracy'ego Lettsa, reżyseria: Grzegorz Bral, muzyka: Guy Pearson, światło: Prot Jarnuszkiewicz, projekcje: Łukasz Mróz, scenografia: Paulina Czernek, kostiumy: Anna Puchalska. Występują m.in.: Ewa Błaszczyk, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Agata Góral, Edyta Jungowska, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Trzepiecińska, Przemysław Bluszcz, Jacek Różański, Mirostaw Zbrojewicz, Jerzy Trela (udział specjalny w projekcjach).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji