Artykuły

Częstochowa. Bilety cegiełki na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną

W sobotę 2 kwietnia o godz. 17 odbędzie się charytatywny recital Krzysztofa Daukszewicza, połączony z premierą spektaklu "W nosie mam prawdę" Teatru Najwyższej Próby. Imprezę organizuje Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Częstochowie. Bilety- cegiełki kosztują 30 zł.

Koncert odbędzie się w auli Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Akademii im. Długosza (al. Armii Krajowej 13/15). Na scenie wystąpi Krzysztof Daukszewicz - satyryk, felietonista, tekściarz, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Artysta ma na swoim koncie kilka płyt, a w repertuarze takie piosenki jak "Blues śpiewany na stojąco w d-moll", "Schody do mojego nieba", "Odchodzę w stronę samotnych", "Zaproszenie do dyskusji" czy "Ballada o człowieku z kwiatami". Daukszewicz jest również autorem książek z cyklu "Między Worłujem a Przyszłozbożem", a także takich wydawnictw jak m.in. "Izy Rajder, czyli pieszy jeździec" i "Meneliki, limeryki, epitafia sponsoruje ruska mafia".

Obok recitalu zaplanowano też premierą spektaklu "W nosie mam prawdę" Teatru Najwyższej Próby.

Środki uzyskane ze sprzedaży biletów-cegiełek (kosztują 30 zł) przeznaczone zostaną na remont i wyposażenie lokalu przeznaczonego do prowadzenia placówki wsparcia dziennego "Klubu Parasol" dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Sprzedaż cegiełek poprowadzi sklepy Małpka (przy Al. NMP 33/3 i ul. Gajowa 17), piekarnia Boulangerie (ul. Śląska 3/5) oraz biuro Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie (przy ul. Focha 71 a).

Można również zamówić bilety telefonicznie - 693 571 988, 509 381 391.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji