Artykuły

Tarnów. Spektakl o Napoleonie u Solskiego

Zbliża się prapremiera spektaklu "Z ziemi włoskiej do Polski", o wielkiej postaci XIX wieku, Napoleonie Bonapartem. Prapremiera sztuki w Teatrze Solskiego odbędzie się 20 marca.

Ostatnie lata swego życia Cesarz spędził na odizolowanej od świata wyspie św. Heleny. Tam w otoczeniu przyjaciół i wrogów rozlicza się z życiem, powoli zapadając na zdrowiu. Kiedy na wyspę przybywa Polak, Karol Piątkowski, Napoleon wraca wspomnieniami do czasów współpracy z Legionami Polskimi gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. Zamknięte środowisko wyspy, atmosfera uwięzienia sprzyja fantazjom, majakom, intrygom i romansom.

- Kluczem do spektaklu jest muzeum. To w nim dzieje się akcja przedstawienia. Spacerują po nim współcześni zwiedzający aż nagle postacie historyczne ożywają i wychodzą z muzealnych gablot. Dostępnych jest tak wiele wersji wydarzeń z czasów Napoleona, że tak naprawdę nie wiemy jaka jest prawda. Stworzyliśmy więc swoją, trzymając się przede wszystkim "Memoriału ze św. Heleny", który Napoleon dyktował Emmanuel'owi de Las Cases - mówi reżyser Jakub Porcari

***

"Z ziemi włoskiej do Polski" będzie można obejrzeć już 19 marca, o godz. 18:00 na pokazie przedpremierowym. Gramy także 1 i 2 kwietnia, o godz. 18:00.

2 kwietnia zapraszamy na PREMIERĘ OTWARTĄ. Po spektaklu odbędzie się spotkanie widzów z twórcami aktorami.

Bilety na PREMIERĘ OTWARTĄ 2 kwietnia w cenie 20 zł od osoby, na hasło NAPOLEON.

Rezerwacje w Biurze Promocji i Organizacji Widowni: tel. 14 688 32 87 lub 784 976 025 lub mailowo: organizacja@teatr.tarnow.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji