Artykuły

Olsztyn. Trwa plebiscyt na Teatralną Kreację Roku

Głosowanie na Teatralną Kreacje. Roku 2015 potrwa do końca marca. Do tego tytułu są nominowane trzy role - Hanny Wolickiej, Marzeny Bergmann i Grzegorza Gromka. Kto wygra? Tego dowiemy się 9 kwietnia.

O wynikach plebiscytu na Teatralną Kreację Roku decydują bywalcy teatru. Mogą glosować za pośrednictwem kuponów, które codziennie zamieszczamy w "Gazecie Olsztyńskiej", lub wysyłając sms-y.

W tym roku do tytułu Teatralnej Kreacji Roku są nominowane trzy role z trzech różnych spektakli. Pierwszą z nich gra Hanna Wolicka w przedstawieniu "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety". To adaptacja zbioru reportaży Swietłany Aleksijewicz, białoruskiej pisarki, która w ubiegłym roku otrzymała literackiego Nobla. Spektakl wyreżyserował Krzysztof Popiołek.

Marzena Bergmann dostała nominację za rolę w spektaklu "W stanie zagrożenia" niemieckiego dramatopisarza Falka Richtera. Przedstawienie wyreżyserował Jacek Jabrzyk. Bohaterami tej sztuki są małżeństwo i ich syn. To ludzie bardzo zamożni, skupieni na konsumpcji, którzy jednak bardzo obawiają się o swoją ekonomiczną pozycję.

Z kolei Grzegorz Gromek został nominowany za rolę w sztuce Rolanda Schimmelpfenniga "Złoty smok". Przedstawienie wyreżyserował Iwo Vedral. Jest to przewrotna, śmieszno-tragiczna historia, której akcja rozgrywa się w kamienicy z azjatycką restauracją. W inscenizacji kobiety grają mężczyzn, a mężczyźni kobiety. Grzegorz Gromek występuje w sukience i szpilkach, gra na elektrycznej gitarze, śpiewa, a nawet robi striptiz.

Na wybraną Teatralną Kreację Roku można glosować do końca marca. Wyniki poznamy 9 kwietnia podczas gali kończącej XXIV Olsztyńskie Spotkania Teatralne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji