Artykuły

Zielona Góra. Wąż zaśpiewa Kunicką w Lubuskim

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w Lubuskim Teatrze odbędzie się 1 kwietnia premiera muzycznego monodramu "Ojej, kobieta", w wykonaniu Joanny Wąż, która zaśpiewa piosenki Wojciecha Młynarskiego, znane z repertuaru Haliny Kunickiej, m.in. "Dwanaście godzin z życia kobiety".

Spektakl ma cechy muzycznego monodramu. Jego bohaterką jest oczywiście tytułowa Kobieta, która opowiada o czasem banalnych, a czasem mocno zaskakujących wydarzeniach swojego życia. Przewija się w tych opowieściach wątek pragnienia wyrwania się z kamiennego kręgu obowiązków w świat marzeń, narastający niepokój i próby odzyskania wewnętrznej równowagi. Całość utrzymana jest jednak w pogodnym, pełnym humoru nastroju, dalekim od tragicznych wyborów.

Towarzyszące tekstowi piosenki znane są z nagrań Haliny Kunickiej, piosenkarki niezwykle popularnej w latach 60. i 70. XX w. Wiele tekstów specjalnie dla niej napisali znakomici polscy autorzy: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll, a muzykę do wykonywanych w czasie spektaklu piosenek stworzył Jerzy Derfel. Halina Kunicka wydała 12 płyt ze swoim repertuarem, a jedna z nich nosi znaczący dla obecnego spektaklu tytuł "12 godzin z życia kobiety". Do jej największych przebojów należą "Orkiestry dęte", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "Lato, lato czeka", "Od nocy do nocy", "To były piękne dni".

W recitalu Joanna Wąż wykonuje jednak nie te najbardziej znane "urodzonym nieco wcześniej" wielbicielom talentu Haliny Kunickiej, lecz wciąż znakomicie brzmiące i trafiające do każdego pokolenia odbiorców, nastrojowe i znakomite poetycko piosenki Wojciecha Młynarskiego.

***

Piosenki:

1. Oj, rzucić to wszystko

2. Co z nami będzie po happy endzie

3. Nie przechodzimy na czas letni

4. Towarzystwo przyjaźni męża z żoną

5. Moje serce jest wolne

6. Dwanaście godzin z życia kobiety

7. Gdybym miała zaczynać od nowa

8. Czas małżeńskiej niepogody

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji