Artykuły

Wisła. 8. PZU Bieg po Nowe Życie

Gwiazdy kina, teatru i estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po przeszczepach, będą promowali ideę transplantacji uczestnicząc w 8. PZU Biegu po Nowe Życie w Wiśle - poinformował we wtorek rzecznik imprezy Tomasz Furtak.

- To największa społeczna inicjatywa promująca polską transplantologię, świadome dawstwo narządów, ale także zdrowy styl życia. (...) Po spotkaniu latem w Warszawie wydarzenie wraca w Beskidy, gdzie impreza powstała: 19 marca uczestnicy zmierzą się na trasie marszu nordic walking w Wiśle - powiedział Furtak.

Dyrektor Biegu Arkadiusz Pilarz podał, że udział w nim potwierdzili już m.in. współtwórca i ambasador wydarzenia, bokser Przemysław Saleta, który oddał swojej córce nerkę, aktorki Izabela Trojanowska, Małgorzata Potocka, Jolanta Fraszyńska, Izabela Zwierzyńska i aktor Bartosz Obuchowicz, byli sportowcy - mistrzyni ringu Agnieszka Rylik oraz siatkarz Piotr Gruszka, a także piosenkarze Piotr Kupicha i Szymon Wydra.

- Zawsze powtarzam - nigdy dość mówienia o przeszczepach. To sprawa niezwykle ważna. Dotyczy nas wszystkich. Każdy kolejny Bieg po Nowe Życie jest krokiem do "odczarowania" tematu transplantacji - uważa Przemysław Saleta.

Projekt powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się promocją projektów społeczno-sportowych. Pierwsza edycja Biegu odbyła się w 2011 r. na Kubalonce i w Wiśle. Zawodom patronowała wówczas para prezydencka - Bronisław i Anna Komorowscy. Od ub. roku projekt wspiera Grupa PZU, dla której zaangażowanie w inicjatywy biegowe jest jednym z kluczowych środków promocji aktywnego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej wśród Polaków.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji