Artykuły

Spektakl, że boki zrywać

Już w niedzielę płocczanie będą mogli obejrzeć lokalnych polityków, biznesmenów, dziennikarzy, społeczników, a być może po prostu swoich znajomych na scenie Teatru Dramatycznego w rolach zaskakujących nawet dla samych odtwórców. Niejeden z widzów uśmieje się do łez.

Szopka Noworoczna to pomysł posłanki Elżbiety Gapińskiej. Grający w niej od trzech lat płocczanie wcielali się już w krasnoludki, jaskiniowców, dworzan. W tym roku role też są przeróżne — od zwierząt począwszy. Ta szopka będzie jednak inna niż dotychczasowe. Nie ma jednolitej fabuły, składa się z wielu scen — skeczów. Będą to parodie popularnych programów telewizyjnych oraz licznych reklam, które je przerywają. A wszystko to będzie się działo w niemiłosiernie rozplotkowanym studiu telewizyjnym.

Płocczanie zaangażowani w występ muszą wykazać się nie tylko umiejętnościami aktorskimi, ale także wokalnymi. Choć to przedstawienie amatorskie, to zostało profesjonalnie przygotowane. Muzykę skomponował Piotr Dąbrowski — pracownik Muzeum Mazowieckiego, będzie fachowe oświetlenie sceny, a scenografia zostanie wzbogacona przez prezentacje multimedialne. W Szopce Noworocznej zaśpiewa też Patrycja Malinowska, niewidoma płocczanka. Podobno szopkowi autorzy woleli zrezygnować ze swoich ról śpiewanych, bo przy tej utalentowanej dziewczynie mało kto miałby szansę popisać się z powodzeniem swoim wokalem.

Reżyserem i autorem większości scenariusza jest aktor Mariusz Pogonowski. Kilka scen napisał też Radosław Lewandowski.

Przypomnijmy, że przedstawienie ma charakter charytatywny. Pieniądze ze sprzedaży biletów w całości wesprą dwie dziewczyny, które nie mogą liczyć na żadną inną pomoc. Wiktoria, była wychowanka domu dziecka, jest chora, otrzymuje tylko niewielką rentę. Trzeba pomóc umeblować jej niedawno przekazane przez miasto malutkie mieszkanko socjalne. Justyna jest niepełnosprawna, mieszka w tragicznych warunkach, ubogiej rodziny nie stać na żadne inwestycje. A ona potrzebuje swojego pokoju, przystosowanego do jej potrzeb.

→ Niedziela, godz. 19, Teatr Dramatyczny. Bilet-cegiełka kosztuje 50 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji