Artykuły

Warszawa. Wystawa "Roman Woźniak. Teatr" w IT

Od 12 lutego do 24 kwietnia w Galerii Instytutu Teatralnego będzie można oglądać wystawę "Roman Woźniak. Teatr" poświęconą artyście-plastykowi i założycielowi Teatru Academia Romanowi Woźniakowi.

Roman Woźniak to rzeźbiarz, scenograf, autor instalacji przestrzennych, reżyser światła. W ciągu ostatnich lat autor spektakli teatru narracji wizualnej i działań performatywnych. Zrealizował kilkadziesiąt autorskich spektakli będących sumą jego doświadczeń rzeźbiarskich, performerskich i scenograficznych. W spektaklach tych jest twórcą scenariuszy, reżyserem, scenografem, autorem światła i ruchu.

W 1999 stworzył Teatr Academia na warszawskiej Pradze - placówkę, która rozpoczęła kulturalny boom tej dzielnicy. Tu realizuje swoje autorskie spektakle, a także popularyzuje twórców z obszaru teatru tańca i narracji wizualnej.

Jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracował na Wydziałach Scenografii i Rzeźby. Prowadzi Pracownię Działań Przestrzennych. Piastował funkcje Prodziekana Wydziału Rzeźby i Kierownika Katedry Działań Przestrzennych.

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji