Artykuły

Opole. "Smacznego, proszę Wilka", premiera w Lalkach

Trudno nie znać kreskówki "Wilk i Zając". Jej bohaterowie powracają w najnowszym widowisku na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Zapowiada się widowisko atrakcyjne i dla najmłodszych, i dla rodziców.

Trzeba na wstępnie zaznaczyć, że to nie będzie slapstickowa komedia. Owszem, humoru na pewno nie zabraknie, ale pisarka Marta Guśniowska, której teksty niejednokrotnie mieliśmy okazję podziwiać w ?Lalkach?, dba o to, by z pomocą swoich historii przekazywać najmłodszym uniwersalne wartości. Ich rodzice mogą natomiast poznać postaci ze swojego dzieciństwa z zupełnie innej strony. Dość powiedzieć, że Wilk nie będzie Zająca ścigać, tylko wybierze się w podróż, podczas której będzie musiał się nim za opiekować.

Dodajmy, że reżyser Marian Pecko jest praktycznie gwarantem spektaklu wyważonego, który umiejętnie przeplata momenty dynamiczne i rozrywkowe z tymi zachęcającymi do refleksji. Na to widowisko można iść więc w ciemno.

Premiera spektaklu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w sobotę o godz. 17. W nadchodzącym tygodniu widowisko można jeszcze zobaczyć w niedzielę o godz. 17 oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 9 i 11.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji