Artykuły

Warszawa. "Zemsta Bogów" Pożaru w Burdelu w Polskim

12 lutego Teatr Polski będzie gościł premierę 29 odcinka Pożaru w Burdelu - "Zemstę Bogów".

Burdel artystyczny pod wodzą tyrana Zdzisława realizuje politykę historyczną i otwiera się na nowe pole działania - kino. Zamiast walentynkowego odcinka w Teatrze Polskim Zdzisław zabiera burdeltrupę na plan filmowy do puszczy aby nakręcić megaprodukcję o początkach chrześcijaństwa "Zemsta Bogów".

Fabuła jest prosta: poganin Mieszko zakochuje się w chrześcijance Dobrawie, co wywołuje gniew słowiańskich bogów, którzy zjadają ludzi. Kiedy podczas kręcenia kolejni aktorzy giną porwani w puszczy w zespole wybucha panika. Część artystów nawraca się, część zostaje opętana, część ucieka w grzyby. Czy Burdeltrupie uda się stworzyć dzieło, które zaora Hollywood? Czy Mieszko zostanie księciem? Co kryje polska puszcza? Czy Burdeltata powróci na tron?

Widowiskowe nawrócenia! Demoniczne opętania! Krwawe bitwy! Prasłowiańskie kulty! Zmysłowe rusałki i dzielni wojowie w najdzikszym, krwawym i średniowiecznym odcinku Pożaru w Burdelu!

W ramach cyklu "Goście w Polskim" Teatr Polski po raz drugi podjął współpracę z warszawską grupą artystyczną Pożar w Burdelu. W obsadzie zobaczymy również aktorów Teatru Polskiego: Natalię Sikorę, Marcina Jędrzejewskiego, Pawła Krucza, Maksymiliana Rogackiego oraz Andrzeja Seweryna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji