Artykuły

Słupsk. Rozpoczęły się próby do spektaklu "Ulica"

Na małej scenie Nowego Teatru wczoraj rozpoczęły się pierwsze próby czytane do spektaklu "Ulica" na podstawie książki Daniela Odiji. Premiera przedstawienia 9 kwietnia.

- To ekscytujące, że nowy dyrektor zaczyna swoją pracę od wystawienia czegoś, co powstało w Słupsku - mówił podczas pierwszej próby Iwo Vedral, reżyser i autor adaptacji "Ulicy". - Ciężko jest przełożyć książkę na język teatru. Proces adaptacji będzie się jeszcze toczył. Narracja książki jest bardzo hipnotyczna. Siłą tej książki jest język, staram się go zachować, bo on stanowi o metafizycznej sile tej historii. Daniel Odija w niedużej rzeczy zawarł esencję życia. Będziemy się starali ją znaleźć w transowym, hipnotycznym świecie bohaterów książki.

Wystawienie tej pozycji to pomysł Dominika Nowaka, dyrektora Nowego Teatru. - Daniel Odija to jedyny rozsądny wybór na rozpoczęcie mojej dyrektury. Daniel sam zaproponował "Ulicę". To historia uniwersalna, każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Chwalimy się naszymi autorami, tym, co mamy w naszym mieście - mówi Dominik Nowak. - Cieszę się, że moja proza trafi na deski słupskiego teatru. Jestem bardzo ciekawy tej realizacji - nie ukrywa Daniel Odija.

Na podstawie jego książek powstało już pięć słuchowisk radiowych, a jego "Tartak" w 2004 został wystawiony w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji