Artykuły

Warszawa. Wieczór sylwestrowy w Powszechnym

W sylwestrowy wieczór w Teatrze Powszechnym zaprezentowane zostaną dwa spektakle - "Lalka. Najlepsze przed nami" w reż. Wojciecha Farugi oraz "Jakobi i Leidental" w reż. Marcina Hycnara.

Po spektaklach wspólnie z aktorami zostanie wzniesiony noworoczny toast, a każdy z gości otrzyma upominek. Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru w naszym Teatrze.

"Lalka. Najlepsze przed nami"

31 grudnia, godz. 19.00, Scena Duża

"Lalka" (na zdjęciu) to świat rozpadających się kategorii i budowania iluzji, które przesłaniają rzeczywistość. Można powiedzieć, że wszystkich bohaterów powieści łączy tak naprawdę jedna cecha - poczucie bycia nie na swoim miejscu, co skutkuje budowaniem utopijnych światów i wyidealizowanych wersji samych siebie. Wszyscy mają problem z zakorzenieniem się w otaczającym świecie, ale też przeczuwają nadejście jakiegoś nowego, nieznanego porządku. Czują, że zastany przez nich porządek świata wymaga zmiany, ale sami nie posiadają w sobie silnego imperatywu, który by tę zmianę umożliwiał.

***

"Jakobi i Leidental"

31 grudnia, godz. 22.00, Scena Mała

Dwaj przyjaciele od lat spędzają wspólnie czas pijąc herbatę i grając w domino. Wszystko zmienia się, gdy jeden z nich postanawia "zacząć żyć pełnią życia". Jakie konsekwencje przyniesie ta decyzja? Czy rzeczywiście szczęście jest na wyciągnięcie ręki?

Cena biletu na spektakl: 100 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów: 22 818 48 19, 22 818 25 16, kasa@powszechny.com, a.kulis@powszechny.com

Sprzedaż biletów on-line na stronie teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji