Artykuły

Elbląg. Jubileusz Teatru im. Sewruka

Zaplanowana na 31 grudnia premiera sztuki "Miłość Ci wszystko wypaczy", w reżyserii Tomasza Mana, rozpocznie obchody 40-lecia istnienia Teatru im. A. Sewruka w Elblągu.

Nadchodzący rok będzie szczególny dla elbląskiego teatru. 13 listopada 2016 r. minie dokładnie 40 lat od oficjalnej inauguracji jego działalności. Uroczystości tak wyjątkowego jubileuszu rozpoczną się jeszcze w starym roku - spektaklem sylwestrowym. W sprzedaży pozostały jeszcze ostatnie bilety na premierę "Miłość Ci wszystko wypaczy".

Podczas obchodów 40-lecia zaplanowano jeszcze kilka innych ciekawie zapowiadających się wydarzeń, m.in. premiery spektakli: "Mayday" w reżyserii Marcina Sławińskiego i "Mayday 2" w reżyserii Jerzego Bończaka, "Latający cyrk Monty Pytona" przygotowany przez Andrzeja Ozgę, a także "Zwierzęta Doktora Dolittle" w autorskim opracowaniu Jerzego Bielunasa. Wiadomo już, że 17 września zostanie zaprezentowany spektakl "Okudżawa - Wysocki", a 19 listopada odbędzie się premiera narodowego dzieła "Cud mniemany, czyli Krakowiaki i Górale" Wojciecha Bogusławskiego, ojca polskiej sceny narodowej w reżyserii Emila Wesołowskiego.

Wcześniej jednak czekają nas emocje związane z organizowaną po raz piętnasty Elbląską Wiosną Teatralną. Organizatorzy zaprosili m.in. Teatr Muzyczny z Łodzi (z musicalem "Jesus Christ Superstar"), Teatr Syrena (spektakl "Halo Szpicbródka") oraz Teatr Polonia (spektakl "Danuta W." z udziałem Krystyny Jandy).

- Nasz jubileusz będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z bogatą historią teatru w Elblągu oraz jego działalnością na przestrzeni stuleci, dzięki publikacji, która powstaje. Jej autorami będą dr Ryszard Tomczyk, Lech Słodownik i Tomasz Gliniecki - dodaje Janusz Salmonowicz z elbląskiego teatru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji