Artykuły

Szczecin. Pomóż wydać Alicję

Opera na Zamku zbiera na wydanie płyty z muzyką z baletu "Alicja w Krainie Czarów". Zbiórka trwa na portalu wspieram.to do 8 grudnia.

Na nagranie i wydanie płyty potrzebują 80 tys. zł. Brakuje 25 tys. zł. Artyści liczą, że pomoże publiczność. W piątek na liczniku zbiórki było ponad 15 tys. zł, czyli 61 proc. (jeśli nie uda się zebrać pełnej kwoty, pieniądze wracają na konta wspierających). Koniec zbiórki wyznaczony został na 8 grudnia (wtorek). Premiera płyty planowana jest na 20 lutego.

- Od razu po premierze słyszeliśmy wiele głosów widzów, którzy chcieli jeszcze muzykę z, Alicji w Krainie Czarów" zabrać ze sobą do domu - mówi Tomasz Ostach z Opery na Zamku.

Muzykę (z udziałem pełnej orkiestry symfonicznej) do baletu, na motywach powieści Lewisa Carol-la "Alicja w Krainie Czarów" i "Po drugiej stronie lustra" oraz filmu Tima Burtona na zamówienie szczecińskiej instytucji skomponował utalentowany kompozytor młodszego pokolenia Przemysław Zych, przy konsultacjach z choreografem Jackiem Tyskim.

Premiera przedstawienia odbyła się 30 maja 2015 r. Opera gra w tych dniach "Alicję..." (w sobotę i niedzielę o godz. 17, w poniedziałek o godz. 11, bilety 40-25 zł). - Chcemy teraz rozgrzać orkiestrę i przystąpić do nagrania muzyki w grudniu - mówi Ostach.

We wtorek o godz. 19 artyści zatańczą tytuł w ramach akcji "OPERAcja STUDENT!". Studenci mogą kupić na ten spektakl bilety w promocyjnej cenie 20 zł (ich osoba towarzysząca również płaci 20 zł). - Tradycyjnie spektakl zostanie poprzedzony ciekawym wstępem, a po zakończeniu będzie możliwość rozmowy z artystami - dodaje Tomasz Ostach

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji