Artykuły

Warszawa. Promocja książki "Teren TR. Teksty"

Dziś o godzinie 19:00 w Delikatesach. Esencja (TR Warszawa, ul. Marszałkowska 8) odbędzie się spotkanie wokół książki "Teren TR. Teksty" - 11. tomu serii wydawniczej TR Warszawa "Nowa Dramaturgia".

"Teren TR. Teksty" to antologia scenariuszy i partytur teatralnych powstałych podczas warsztatowego programu Teren TR, prowadzonego w TR Warszawa w sezonie 2014/15. Celem projektu było poszukiwanie nowych sił teatralnych i dramaturgicznych, a także nowych pomysłów na spektakle i sztuki teatralne.

Książka jest dokumentem rozłożonej na wiele miesięcy pracy, która wyłoniła nowe talenty reżyserskie i dramaturgiczne. Teksty powstawały w bliskim kontakcie z teatrem i publicznością i to właśnie odróżnia je od większości powstających dzisiaj dramatów. Były rozwijane podczas warsztatów i czytań, wielokrotnie zmieniane i poprawiane. Swój ostateczny kształt osiągnęły na scenie TR podczas pokazów finałowych w czerwcu 2015 roku, które razem z autorami i autorkami projektów zrealizowali zaproszeni twórcy: reżyserzy, scenografowie, choreografowie, artyści wideo, muzycy i aktorzy.

W spotkaniu wezmą udział autorzy tekstów: Ola Cieślak, Anna Karasińska, Agnieszka Przepiórska / Piotr Rowicki, Michał Szymaniak i Piotr Trojan, a poprowadzi je Roman Pawłowski.

Wstęp na spotkanie jest wolny, premierowa książka będzie w sprzedaży od godziny 18:30 w TR Warszawa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji