Artykuły

Toruń. Piotr Machalica i jego "Piaskownica"

12 grudnia na scenie Teatru Muzycznego Piotr Machalica udowodni, że poezja śpiewana ma się wciąż bardzo dobrze.

"Piaskownica" to tytuł najnowszej płyty Piotra Machalicy - znanego i cenionego aktora teatralnego i filmowego. To suma, jak mówi Machalica, jego ponad trzydziestoletnich doświadczeń z piosenką poetycką i aktorską. Teksty, napisane specjalnie na tę płytę, wyszły spod pióra Jana Wołka. Opowiadają historie romantyczne, opisujące relacje damsko-męskie, niektóre mrożących krew w żyłach. Usłyszymy kompozycje m.in. Janusza Strobla, Janusza Grzywacza i Krzysztofa Niedźwieckiego. O oprawę muzyczną zadba zespół pod kierownictwem muzycznym Wojciecha Borkowskiego (pianino, gitara, gitara basowa, perkusja).

W rankingu sprzedaży płyt, opublikowanym na początku listopada, w kategorii "piosenka poetycka" Piaskownica plasuje się na piątym miejscu. Koncerty premierowe Piaskownicy zaplanowano w pięciu polskich miastach. Jednym z nich jest Toruń. Pozostałe to Częstochowa, Olsztyn i Warszawie, latem był Sopot.

***

Bilety na koncert 12 grudnia (g. 19:00) w cenie 40 zł normalny, 30 zł ulgowy do nabycia w teatralnym Biurze Obsługi Widza przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu (512 982 813, bow@teatrmuzyczny.torun.pl)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji