Artykuły

Łódź. Spektakle z dostawą do domu

Łódzkie teatry wychodzą do widzów. Aktorzy Teatru Powszechnego wystąpią w czwartek w pubie Łódź Kaliska. W Teatrze Jaracza można zamówić do domu monodram "Podróż do Buenos Aires" Moniki i Gabrieli Muskały. Teatr Muzyczny zapowie musical "Cyrano" w trakcie Salonu Ciekawej Książki.

"Oś" [na zdjęciu] powstała na Małą Scenę Teatru Powszechnego, otwartą na spektakle offowe i eksperymentalne (np. "Czad" Aleksandry Listwan). Z twórczością Agnieszki Osieckiej postanowili się zmierzyć młodzi aktorzy teatru - Arkadiusz Wójcik i Marta Jarczewska. - Chcemy pokazać młodym ludziom, że Osiecka to nie folklor, nie biesiada. Nie tylko Maryla Rodowicz i "Małgośka", ale coś dużo głębszego i emocjonalnego - mówiła Jarczewska.

"Oś" opowiada słowami Osieckiej o toksycznym związku. Nie w stylistyce kabaretowej, poetyckiej czy biesiadnej, ale z rockowym pazurem. Na spektakl składa się kilkanaście utworów, m.in. "Rebeka", "Uciekaj moje serce", "Oczy tej małej", "Kokaina", "Na kulawej naszej barce" i "Czarne perfumy".

Prezentacja "Osi" w Łodzi Kaliskiej rozpoczyna projekt P(off)szechny. - Poszukujemy nowej publiczności - mówi Andrzej Jakubas, kierownik działu promocji Teatru Powszechnego.

Spektakl-koncert "Oś" w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się o godz. 19.15. Wstęp wolny.

Aktorzy na przystankach

Z okazji 70-lecia w miasto wyszli też aktorzy Teatru Muzycznego. - Będziemy się prezentować łodzianom poprzez różne niekonwencjonalne i zaskakujące wydarzenia - zapowiadał Krzysztof Karbowiak z Muzycznego.

We wrześniu w restauracji Spółdzielnia w OFF Piotrkowska zaprezentowano fragment musicalu "Aj waj historie z cynamonem". We współpracy z MPK zorganizowano akcję "Muzyczne przystanki" - wysiadający z tramwajów podróżni słuchali muzyków z teatralnej orkiestry. W porozumieniu z Łódzkim Centrum Wydarzeń rock-operę "Jesus Christ Superstar" prezentowano plenerowo w pasażu Schillera. - To działa! Zainteresowanie naszym teatrem wzrasta, ludzie dzwonią, pytają o spektakle. Spory odzew jest na naszym fanpage'u na Facebooku - mówi Karbowiak.

W najbliższą sobotę w trakcie inauguracji V Salonu Ciekawej Książki w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (godz. 11) Teatr Muzyczny pokaże muzyczną zapowiedź "Cyrana", którego premiera planowana jest na 18 i 19 grudnia.

Spektakl z dowozem do domu Teatr Jaracza z nowym dyrektorem artystycznym, Sebastianem Majewskim, zamierza gościć u widzów w mieszkaniach. "Stawiamy na kontakt bliski, bezpośredni, emocjonujący. Chcemy zmienić wasze pokoje w scenę, wasze mieszkania w teatr i wspólnie szukać nowych znaczeń, relacji, interpretacji, bo sztuka nie zna granic" - zapowiada zespół.

Żeby "zaprosić Jaracza do domu", trzeba skontaktować się z działem promocji (42 6623322, e-mail - promocja@teatr-jaracza. lodz.pl ) i umówić na wizytę. Pracownicy teatru przyjadą na spotkanie i omówią warunki. - Mamy zaufanie do widzów, nie obawiamy się psychofanów - mówi Anna Zgoda z działu marketingu.

Najbliższe wolne terminy to 12 i 13 grudnia. Pierwszym spektaklem wizytowym jest "Podróż do Buenos Aires" z Gabrielą Muskałą w roli Walerki. Domowe przedstawienie ma kosztować ok. 4 tys. zł.

Bilety za drinki

W mieście promuje się również Teatr Nowy. W dwunastu łódzkich pubach i klubach (m.in. Łodzi Kaliskiej, 6 dzielnicy, Lokalu, Niebostanie, Owocach i Warzywach) pojawiły się drinki i koktajle o nazwie "Ziemia obiecana". Ich konsumpcja nagradzana jest stemplami, które należy kolekcjonować na przygotowanych przez teatr "wekslach". Sześć pieczątek wymienianych jest na bilet na "Ziemię obiecaną" w reżyserii Remigiusza Brzyka (premiera - 4 grudnia), dwanaście - na dwa bilety. 3 grudnia o godz. 18 w pubie 6. dzielnica otwarta zostanie wystawa plakatów spektakli Teatru Nowego autorstwa Sławomira Kosmynki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji