Artykuły

Łódź. Rockowa Osiecka w Łodzi Kaliskiej

19 listopada o godz. 19.15 Teatr Powszechny zaprezentuje na scenie kultowej Łodzi Kaliskiej spektakl - koncert "Oś" oparty na tekstach i twórczości Agnieszki Osieckiej.

Na scenie Łodzi Kaliskiej usłyszą Państwo najbardziej znane utwory Agnieszki Osieckiej w nowych rockowych aranżacjach. "Kobiety, których nie ma", "Oczy tej małej", "Uciekaj, moje serce", "Niech żyje bal", "Wariatka tańczy" czy "Na zakręcie" to tylko niektóre z piosenek, które będzie można wysłuchać w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi - Marty Jarczewskiej (laureatki Złotej Maski za najlepszy debiut aktorski ubiegłego sezonu w spektaklu "Oś") oraz Arkadiusza Wójcika.

"A gdy się zejdą, raz i drugi, kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością, bardzo się męczą, męczą przez czas długi, co zrobić, co zrobić z tą miłością" - napisała w jednym z najbardziej znanych utworów Agnieszka Osiecka. Ona i on, główni bohaterowie "Osi", nie potrafią nawiązać dialogu. Rozmawiają dopiero na scenie, znajdują porozumienie dopiero, gdy rozmawiają językiem piosenek. Ich interpretacje utworów Osieckiej wyrażają gwałtowne emocje, opisują toksyczną relację kochanków. Uzależnieni od siebie wciąż walczą. Walczą, próbując się zrozumieć. Zarówno na scenie, jak i poza nią, miłość i muzyka wzajemnie się przenikają, wzajemnie się warunkują.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji