Artykuły

Łódź. Pojutrze Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

W niedzielę rozpoczyna się dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez księdza Waldemara Sondkę, dyrektora Teatru Logos. Potrwa do 22 listopada.

Do Łodzi przyjadą goście z: Austrii, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Ukrainy, USA, Węgier i Wielkiej Brytanii. W programie spektakle, koncerty, wykłady i wystawy. Tegoroczne motto to słowa: "Miłość nie stoi bezczynnie, lecz zawsze przedsiębierze wielkie rzeczy" św. Katarzyny ze Sieny.

Festiwal zainauguruje tradycyjnie zaduszkowa msza święta w Kościele Środowisk Twórczych (ul. Skłodowskiej-Curie 22) - w niedzielę o godz. 11. Pierwszego dnia zaplanowano również wernisaż wystawy malarstwa czerpiącego inspiracje ze sztuki sakralnej Tadeusza Boruty ("In Continuo", w Galerii Europejskiego Centrum Kultury Logos, godz. 12). O godz. 20 organizatorzy zapraszają do kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej (ul. Łąkowa 42) na koncert Andreasa Scholla - niemieckiego kontratenora, który specjalizuje się w muzyce dawnej. Artyście towarzyszyć będzie Huberman String Trio z Austrii.

W poniedziałek o godz. 13 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Rodzińskiego, nawiązującego do estetyki polskiego koloryzmu (Akademia Sztuk Pięknych - Galeria Kobro, ul. Wojska Polskiego 121). O godz. 20 Polski Balet Tańca zaprezentuje "Lament" na motywach "Matka odchodzi" Tadeusza Różewicza. Za reżyserię i choreografię odpowiada Ewa Wycichowska, główną rolę aktorską przyznano Januszowi Stolarskiemu. Muzyka - Krzysztof Wiki-Nowikow. "Twórców interesuje wniknięcie w transgresywny świat, jaki rodzi się między przestrzenią traumy a przestrzenią dzieła, które pełni terapeutyczny, a zarazem ekspiacyjny charakter". Spektakl rozpocznie się o godz. 20 w Teatrze Muzycznym (ul. Północna 47/51).

We wtorek w budynku fabryki Grohmana (ul. Tymienieckiego 22/24) o godz. 13 rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii Patricka Gabarrou (Francja) "Jak góry wpływają na duchowość człowieka. Refleksje". Gabarrou jest alpinistą i przewodnikiem górskim, odbył ponad 300 wspinaczek po Mont Blanc. W Kościele Środowisk Twórczych o godz. 19 wystąpi Klaudiusz Baran - akordeonista i bandoneonista.

Na środę zaplanowano koncert Krzysztofa Jakowicza "Bach na skrzypce solo" - kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, godz. 20.

W czwartek o godz. 20 warto wybrać się do Teatru Logos na "Szelmostwa Lisa Witalisa" Jana Brzechwy w reżyserii Marka Kasprzyka. W roli głównej - Karolina Łukaszewicz.

Do 22 listopada festiwalowych gości czeka jeszcze mnóstwo atrakcji, m.in. koncert Stanisława Karpiela-Bułecki i Futurę Folk, widowisko taneczne niemieckiej grupy novaTanz i występ chóru gruzińskiego Anchiskhati. 16 listopada o godz. 19 w Teatrze Powszechnym będzie można zobaczyć "Mary Stuart" Agaty Dudy-Gracz z Agatą Kuleszą, 18 listopada o godz. 19 w Wytwórni (ul. Łąkowa 29) - "Bramy Raju" Pawła Passiniego. o

Zaproszenia do odbioru w biurze festiwalowym (ul. Skłodowskiej-Curie 22).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji