Artykuły

Zabrze. Koniec wędrówek w projekcie Teatr Polska

Teatr Nowy wrócił..z ostatniej trasy projektu "Teatr Polska" ze spektaklem Davida Ives'a "Jasiu albo polish joke" w reż. Macieja Podstawnego.

Tym razem artyści dotarli w malownicze rejony województw małopolskiego i podkarpackiego: Gorlic, Krosna, Strzyżowa i Lubaczowa. Spektakl wzbudził wiele emocji a ilość widzów była imponująca. Burzliwe dyskusje po spektaklu kolejny raz pokazały, że temat emigracji jest nadal aktualny.

W każdym miejscu podobnie jak podczas poprzednich wyjazdów spektakl poprzedziły warsztaty teatralne. Wspólnie z uczestnikami (którymi były zarówno grupy zorganizowane, jak i indywidualni uczestnicy) zastanawiano się, w jaki sposób jesteśmy postrzegani za granicą, co w Polsce nam się podoba, i jakie elementy (bądź cechy) przenieślibyśmy z innych krajów.

Po ostatnim etapie trasy projektu TEATR POLSKA "Jasiu albo polish joke" zawitał również poza granicę kraju.

1. listopada Teatr Nowy zagrał w Teatrze Muzyczno-Dramatycznym w Równem - mieście partnerskim miasta Zabrze.

Pomimo barier językowych okazało się, że spektakl został doskonale zrozumiany a temat emigracji, tożsamości narodowej i kompleksów związanych z poczuciem polskości poruszany w przedstawieniu - szalenie emocjonalnie i głęboko rozbudził reakcje widzów.

Czas ten był wyjątkowy, a gościnność gospodarzy - nadzwyczajna!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji