Artykuły

Bytom. "Zagubieni w skórze" w Teatrze Rozbark

Kto wybierze się w najbliższą sobotę do Bytomia, będzie mógł zobaczyć kolejną realizację w choreografii Anny Piotrowskiej, w której artystka pochyla się nad tematyką ciała pt. "Zagubieni w skórze".

To fizjologiczna, ale i filozoficzna opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie. W kolejnym przedstawieniu po "Democratic body" artystka pochyla się nad ciałem, które staje się głównym bohaterem spektaklu. Skóra staje się pewną umownością, ochroną, parasolem, trampoliną. Obecność i szersze poznanie siebie - swojego ciała, powoduje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie innych, drugich, ale tych samych ciał.

W rolę głównego bohatera wcielą się tancerze Teatru Rozbark, znani publiczności z poprzednich produkcji Piotrowskiej: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov oraz Piotr Mateusz Wach.

Piotrowska próbuje udzielić odpowiedzi na nurtujące ją pytania: czym jestem i co stanowi mnie, a co za tym idzie - kim jestem? Znamy siebie tylko na powierzchni, ślizgamy się po wierzchu swojego jestestwa. Zagubieni, zabiegani, obcy dla samych siebie - po prostu nie znamy się dobrze. Nie mamy czasu wsłuchiwać się w potrzeby naszego ciała, które ma swoją wrażliwość, inteligencję i potrzeby.

Premiera "Zagubionych w skórze" w sobotę 7 listopada o godz. 19. Spektakl odbędzie się również w niedzielę 8 listopada o godz. 19. Bilety: 20-40zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji