Artykuły

Bytom. Za tydzień premiera w Rozbarku

W sobotę 7 listopada o godzinie 19.00 w Teatrze ROZBARK odbędzie się premiera spektaklu "Zagubieni w skórze", w choreografii Anny Piotrowskiej.

Najnowszy spektakl Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej to fizjologiczno-filozoficzna opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie. W kolejnym przedstawieniu (po "democratic body") artystka pochyla się nad CIAŁEM, które staje się głównym bohaterem spektaklu. Skóra staje się pewną umownością, ochroną, parasolem, trampoliną. Obecność

i szersze poznanie siebie - swojego ciała, powoduje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie innych, drugich, ale tych samych ciał.

W rolę głównego bohatera wcielą się tancerze Teatru ROZBARK, znani publiczności z poprzednich produkcji Piotrowskiej: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov oraz Piotr Mateusz Wach.

Piotrowska próbuje udzielić odpowiedzi na nurtujące ją pytania: czym jestem i co stanowi mnie, a co za tym idzie - kim jestem? Znamy siebie tylko na powierzchni, ślizgamy się po wierzchu swojego jestestwa. Zagubieni, zabiegani, obcy dla samych siebie - po prostu nie znamy się dobrze. Nie mamy czasu wsłuchiwać się w potrzeby naszego ciała, które ma swoją wrażliwość, inteligencję i potrzeby.

Spektakl będzie można zobaczyć w Teatrze ROZBARK w sobotę 7 listopada oraz w niedzielę 8 listopada.

koszt: bilet ulgowy 30 zł, normalny 40 zł | spektakl premierowy;

koszt: bilet ulgowy 20 zł, normalny 30 zł;

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji