Artykuły

Warszawa. Jerzy Stuhr reżyseruje "Na czworakach" w Polonii

5 listopada o godz. 19.30 w Teatrze Polonia odbędzie się premiera "Na czworakach" Tadeusza Różewicza w reż. Jerzego Stuhra.

Jerzy Stuhr po raz kolejny wyreżyserował spektakl w warszawskim Teatrze Polonia. Tym razem jest to "Na czworakach" Tadeusza Różewicza, tekst, który fascynuje go od lat. Niegdyś Jerzy Stuhr napisał o nim swą pracę magisterską, teraz w przygotowywanym przedstawieniu zagra główną rolę. Na scenie zobaczymy także Dorotę Stalińską, Annę Karczmarczyk, Wiesława Komasę, Michał Breitenwalda, Wojciecha Chorążego, Andrzeja Glazera, Macieja Kosmalę oraz w dublurze Krystiana Łysonia i Mateusza Kmiecika. Premiera 5 listopada na Dużej Scenie Teatru Polonia.

"Na czworakach" to polska klasyka. Tekst należący do naszego kanonu teatralnego, kiedyś grany wciąż i wszędzie, dziś zyskał nowe treści i aktualność. Mówi się, że to jedna z bardziej osobistych sztuk Tadeusza Różewicza, zawierająca ironiczną, chwilami gorzką refleksję na temat sytuacji poety we współczesnym świecie. Główny bohater Laurenty to inteligent, którego autor ukazuje w całym jego poniżeniu i chwale. Borykający się z oczekiwaniami społecznymi, uciekający we własny świat, odmawiający bycia autorytetem.

Jak mówi Jerzy Stuhr, reżyser: "Idea sztuki Różewicza zbiega się z moją sytuacją życiową, a zawsze taka zbieżność jest pociągająca twórczo, zwłaszcza jeśli stawia tę realną moją sytuację w świetle autoironii. Wielki Różewicz daje mi swą sztuką zakpić z siebie samego".

Scenografię i kostiumy do spektaklu przygotowała Elżbieta Terlikowska, muzykę skomponował Jerzy Satanowski. Kolejne spektakle zobaczyć będzie można 6-15 listopada oraz 15-18 grudnia. Terminy i bilety dostępne są na stronie Teatru Polonia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji