Artykuły

Łódź. Weekend z Magdaleną Drewnowską

Teatr Mały w Manufakturze zaprasza na nowy cykl, w którym prezentowani będą artyści związani z tą niezależną, prywatną sceną.

Pierwszą, październikową bohaterką prezentacji jest aktorka Magdalena Drewnowska, absolwentka łódzkiej "filmówki" z roku 2006, laureatka II nagrody na XX IV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Ałły w przedstawieniu dyplomowym "GĄSKA" w reż. Waldemara Śmigasiewicza oraz nagrody na Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy. W 2007 roku zaangażowana została do Teatru Powszechnego w Łodzi, w którym grała do roku 2012, współpracując w tym czasie także z Teatrem Polskim w Szczecinie. Meandry losu zawiodły naszą bohaterkę w stronę rodzinnych pieleszy. Po ślubie z łódzkim pedagogiem muzycznym i świetnym pianistą Michałem, oddała się wychowaniu dwóch córeczek, oddalając się od sceny.

Powróciła do pracy, współpracując z Teatrem Zwierciadło w Łodzi. Wiosną 2014 roku związała swój artystyczny los z Teatrem Małym, gdzie dotąd zagrała Pauliene w MIŁOŚCI i POLITYCE Pierre'a Sauvila, Goplanę w BALLADYNIE, Panią w mini-musicalu "WESOŁEGO POWSZEDNIEGO DNIA" Młynarskiego i Derfla, demoniczną Evę w ciepłej komedii Aldo Nicolaj'a "TO NIE BYŁA PIĄTA, TO BYŁA DZIEWIĄTA" Aldo Nicolaja. Wykazała się artystyczną ekwilibrystyką w "SCENARIUSZU DLA TRZECH AKTOREK" Bogusława Schaeffera w reżyserii Bogusława Symotiuka, a ostatnio wcieliła się w wścibską Małgorzatę w ANI z ZIELONEGO WZGÓRZA w reżyserii Małgorzaty Flegel .

Pani Magdalena traktuje swoją pracę bardzo odpowiedzialnie, z pasją i pełnym zaangażowaniem, czego efekty zobaczyć na scenie Teatru Małego w Manufakturze.

Zapraszamy na weekend z Magdaleną Drewnowską. Po spektaklach będzie można otrzymać zdjęcie z autografem aktorki.

23 października (piątek) - SCENATRIUSZ DLA TRZECH AKTOREK 19:15

24 października (sobota) - ANIA z ZIELONEGO WZGÓRZA 11:15, TO NIE BYŁA PIĄTA, TO BYŁA DZIEWIĄTA 19:15

na zdjęciu: Magdalena Drewnowska z Rafałem Dąbrowskim w spektaklu "To nie była piąta, to była dziewiąta" .

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji