Artykuły

Gdańsk. Premiera czterech tancerek w Żaku

Klub Żak zaprasza 25 października o godz. 19 na premierę spektaklu "Nie mam nic do powiedzenia", w ramach Trójmiejskiego Punktu Tanecznego.

"Godzimy się z tym, że nie jesteśmy wieczni, ale nie możemy znieść tego, aby sprawy nasze i czyny utraciły nagle w naszych oczach wszelki sens. Wtedy bowiem obnaża się pustka, która nas otacza..." Antoine de Saint-Exupery

Za 50 metrów skręć w ulicę Św. Korporacji. Jedź prosto, za 800 m skręć w lewo w ulicę Zesłańców Wegańskich. Trzymaj się prawej strony, na rondzie Sztangi i Figury zjedź drugim zjazdem w ulicę Generała Fita. Za dwa kilometry przy ulicy Blogerek Warszawskich poproś o feedback, kup humus, zrób selfie na siłce i zbierz 20 lajków. Jesteś u celu - nie masz nic do powiedzenia.

***

Joanna Nadrowska - tancerka, choreograf. Swoje pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała z zakresu tańca ludowego, towarzyskiego oraz współczesnego. W 2008 roku w Warszawie ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny na specjalizacji taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego studiów pierwszego stopnia animacji społeczno-kulturalnej. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą w trójmiejskich szkołach tańca. Od 2012 roku tancerka w Sopockim Teatrze Tańca (Wild Project, Traktat o estetyce. Technika defektów i skaz, Kwadrat wersja 6, Galop, Pan Owen, Transmisja, Puste Ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy, 2 Twarze, Essentia). Wraz z Magdaleną Wójcik prowadzi grupę szkoleniową przy Sopockim Teatrze Tańca, dzięki której stworzyły dwa spektakle (Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności, Kawa, papierosy i próby).

--

Grażyna Słaboń - tancerka, pedagog. Ukończyła Szkołę Tańca Współczesnego Laban w Londynie oraz fizjoterapię i pedagogiczne studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od 2012 roku tancerka w Sopockim Teatrze Tańca.

--

Dorota Zielińska - tancerka, choreograf. Współtworzyła Teatr Tańca Uniwersytetu Gdańskiego, prowadzony przez Annę Rechlewską przy Akademickim Centrum Kultury UG. W latach 2008- 2011 była etatową tancerką w Bałtyckim Teatrze Tańca, tańczyła w repertuarowych spektaklach: "Eurazja", "Romeo i Julia" "Out" "4&4", "Chopinart" "Sen", "Tango life", "Kilka krótkich sekwencji", "Dziadek do orzechów". W ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca w latach 2010 i 2012 współtworzyła dwa spektakle: "Tajemnicza Śmierć Normy Baker"(Miotk, Pędzich, Jurczyszyn, Zielińska) oraz "PAT" (Grabińska, Kondracki, Pędzich, Ośka, Zielińska). Od 2012 roku współpracuje na stałe z Sopockim Teatrem Tańca, współtworząc repertuar teatru, występując na licznych festiwalach tańca, a także uczestnicząc aktywnie w życiu teatru. Spektakle oraz projekty w których wzięła udział to: "Wild Project", "Traktat o estetyce. Technika defektów i skaz", "Galop", "Pan Owen", "Puste ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy", "Bajadera". Występuje w repertuarowych spektaklach teatru: "Wariat i Zakonnica", "Natura".

--

Barbara Pędzich - tancerka, instruktor, choreograf. Z tańcem związana od 20 lat. Początkowo trenowała taniec towarzyski, zdobywając klasę taneczną "C" w stylu standardowym i "B" w stylu latynoamerykański. Następnie tańczyła w zespole tańca współczesnego "Dash" w Kętrzynie. Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu o specjalności "taniec współczesny". Tańczyła w Teatrze Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach projektów Gdańskiego Festiwalu Tańca współtworzyła spektakle: "Nie deptać trawnika", "Tajemnicza śmierć Normy Baker", "PAT". Od maja 2012 związana z Sopockim Teatrem Tańca, biorąc udział w spektaklach: "Wilde Project", "Galop", "Kwadrat.Wersja 6", "Puste ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy".

***

25.10.2015 / G.19.00 / Trójmiejski Punkt Taneczny

NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA / Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska / Trójmiejski Punkt Taneczny / premiera

reżyseria, choreografia, wykonanie: Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska / scenografia, kostiumy: Magda Mucha, Sylwia Kowalczyk-Gajda / muzyka: kolaż, mastering: Mariusz Noskowiak / 50 min. / Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska

--

BILETY

25 zł / 15 zł - studenci* i KARTA DO KULTURY* / 10 zł - uczniowie* / 5 zł - KARTA DUŻEJ RODZINY* / 3 zł - KARTA TANCERZA*

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji