Artykuły

Kraków. Borczuch/Masecki i dzieci z Szamocina w Teatrze POP-UP

20 i 21 października o godz. 19 w Teatrze POP-UP "Zostań, zostań" z udziałem dzieci z Domu Dziecka w Szamocinie i ze Stacji Szamocin w reżyserii Michała Borczucha.

Punktem wyjścia spektaklu dla "Zostań, zostań" są liryczne pieśni "Kindertotenlieder" Gustawa Mahlera do słów Friedricha Rückerta. Marcin Masecki - kompozytor, któremu szczególnie bliskie jest przetwarzanie muzyki późnego romantyzmu, traktowanego krytycznie jako historyczny język dźwiękowy - skomponował do szamocińskiego przedstawienia epizody muzyczne, będące przetworzeniem Mahlerowskiego materiału.

Przed Stacją Szamocin, na wolnym powietrzu powstało obozowisko - w Krakowie wiernie zrekonstruowane- jest to miejsce do którego docierają kolejne grupy dzieci. To postapokaliptyczny świat, w którym dorośli są tylko wspominani w kolejnych pieśniach Mahlera. Próby przetrwania i konfrontacji ze śmiercią pozostają w rękach dzieci.

Powstaje świat odrębny, jakby nie wystawiony na widok publiczny (zamknięty za czwartą ścianą) , w którym dzieci realizują wizję obozu przetrwania, gdzieś na końcu świata, albo poza światem. Poza momentami śpiewanymi" (zwróconymi do publiczności) jest to rzeczywistość, którą widz może tylko podglądać.(Michał Borczuch)

***

Reżyseria: Michał Borczuch

Kompozytor: Marcin Masecki

Dramaturgia muzyczna: Antoni Beksiak

Scenografia: Dorota Nawrot, Michał Borczuch, Aleksandr Prowaliński, Krzysztof Zarzecki

Występują: Marlena Cholewa, Krystyna Kogut, Leszek Kogut, Danuta Peksa, Grzegorz Peksa, Małgorzata Peksa, Weronika Popkowska, Daria Rakowska, Amelia Szymanowska, Marlena Szymanowska, Mateusz Szymanowski, Kacper Wysocki, Maxym Ścigała, Dagmara Świątek, Jakub Świątek, Patrycja Świątek, Krzysztof Zarzecki, Tadeusz Zarzecki

Muzycy: Sławomir Czapla, Jacek Rubczak, Marcin Semrau

Fotografia/ Koordynacja: Aga Ścigała

Produkcja: Natalia Gorzelańczyk

UWAGA: Spektakl dla widzów powyżej 14 lat!

Zapraszamy do Teatru POP-UP ==> Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Rakowicka 27,

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji