Artykuły

Wrocław. Anna Skubik na brazylijskim festiwalu

6 listopada wrocławska aktorka zaprezentuje się w pokazie swej pracy "Poszukiwania dróg ekspresji w teatrze kobiecym. Metafora/Animacja" w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Kobiet w Sztukach Widowiskowych "Multicade" w Rio de Janeiro.

Anna Skubik realizuje monodramy o tematyce kobiecej, gdzie wykorzystuje elementy lalkarstwa. Jej spektakl "Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich" (na zdjęciu) w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego otrzymał wiele nagród, m.in. Best Solo Dramatic Interpretation na Harmony World Puppet Carnival w Bangkoku w 2014 r., Silver Wayang dla najlepszej aktorki na festiwalu Puppet Carnival w Jakarcie (2013), Nagrodę Związku Artystów Scen Polskich za kreację aktorską na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu w 2010 r., Nagrodę za innowacyjność w sztuce lalkarskiej na XIII World Festival of Puppetry w Pradze w 2009 r., Grand Prix na Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu w 2008 r.

Aktorka prezentowała swoje spektakle w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Gra w języku ojczystym, ale także w greckim, hiszpańskim i angielskim. Poszukuje nowych środków wyrazu artystycznego poprzez wielofunkcyjność formy w teatrze lalek.

MULTICIDADE (31 października-7 listopada) to 1. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kobiet w Sztukach Widowiskowych w Rio de Janeiro. Festiwal jest częścią Projektu Magdalena - międzynarodowej sieci kobiet teatru, istniejącej od 1986 roku. Część artystyczna festiwalu obejmuje spektakle, warsztaty, panele, wykłady, instalacje, pokazy filmów, koncerty z Brazylii, Argentyny, Meksyku, Szwajcarii, Norwegii. Festiwal stwarza otwarte, twórcze i dynamiczne miejsce, gdzie kobiety mogą być uznane za producentów sztuki, wiedzy i transformacji społecznej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji