Artykuły

Wrocław. Kręcenie, wiercenie i muszle klozetowe na scenie Teatru Lalek

Dwie muszle klozetowe, gumowe przepychacze i papier toaletowy na deskach Teatru Lalek. Aktorzy będą się nimi bawić na oczach dzieci w przedstawieniu "Kręcipupa". Premiera w sobotę.

Nowy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek dla najmłodszych widzów - "Kręcipupa" - ma być zbiorem pantomimicznych zdarzeń z udziałem dwóch bohaterów. Początkowo nie będą mogli oni zaspokoić swoich fizjologicznych potrzeb, ale kiedy już im się to uda, pokażą, ile przyjemności może dawać swoboda ruchów. Poprzez dziwne pozy wyrażać ją będą, nominowany do nagrody "Gazety Wyborczej Wrocław" WARTO i obsypany nagrodami na Festiwalu Małych Prapremier, Grzegorz Mazoń i Tomasz Maśląkowski, mający na swoim koncie wiele ról w spektaklach dla dzieci. Pierwszy robi także muzykę do przedstawienia, drugi je reżyseruje.

- Nasze przedstawienie wiąże się z fizjologią, ale nie będzie o niej opowiadać, a o potrzebie ruchu - wyjaśnia Mazoń. - Używając przedmiotów takich jak papier toaletowy i gumowe przepychacze zbudujemy różne przestrzenie i światy. Za pomocą rekwizytów, plastyki i dźwięku będziemy starać się pobudzić wyobraźnię widza - opowiada Maśląkowski. Nie chce narzucać żadnego odbioru sztuki. - Delikatnie możemy tylko zasugerować, że przyjemnie jest nie krępować swojego ciała - mówi.

Reżyser odpowiada także za scenografię. Scena na Piętrze będzie urządzona w minimalistyczny sposób - znajdą się na niej dwie muszle klozetowe, a przestrzeń wokół nich będzie oddzielona od widowni plastikowymi rurami. Muzykę, inspirowaną dyskotekowymi utworami z lat 70. skomponował Grzegorz Mazoń. Choreografię wymyślił Maćko Prusak. Spektakl "Kręcipupa" jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 1-5 lat. Po półgodzinnym występie mali widzowie wezmą udział we wspólnej zabawie.

***

Premiera spektaklu "Kręcipupa" w sobotę 17 października o godz. 17 na Scenie na Piętrze Wrocławskiego Teatru Lalek (brak biletów). Kolejne wystawienia 18, 19, 20, 21 i 22 października. Bilety 20 i 25 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji