Artykuły

Sopot. Tydzień z Teatrem Ósmego Dnia

Fundacja Teatru BOTO i Fundacja Pomysłodalnia zapraszają w dniach 23-29 października na Tydzień Ósmego Dnia, w ramach którego odbędą się spektakle Teatru Ósmego Dnia, warsztaty i debata "Kultura a władza", z udziałem aktorów Ósemek.

"Teatr na nowe czasy" to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Teatru BOTO i Fundacji Pomysłodalnia, działających od lat w przestrzeni publicznej i środowisku kulturalnym. Głównym celem jest stworzenie atrakcyjnego modelu edukacji kulturalnej skierowanej do młodzieży licealnej oraz nauczycieli i studentów, otwartego także dla innych grup wiekowych oraz odbiorców i aktywistów teatralnych. Projekt w obecnej formie obejmuje: warsztaty mistrzowskie, prezentacje spektakli teatralnych, pokazy filmowe, wystawy, otwarte debaty z udziałem praktyków i teoretyków teatru z kraju oraz lokalnego środowiska krytycznego i artystycznego.

W ramach projektu do końca 2015 roku planowane są pojedyncze oraz tematyczne, rozbudowane wydarzenia. W październiku zaplanowany jest Tydzień Ósmego Dnia (23-29.10). W listopadzie pokazane zostaną spektakle: Irada Mazliaha i Teatru Cinema (14.11), "This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy" (z udziałem aktorów Teatru Muzycznego w Gdyni; 22.11) oraz premierowa "Wróżkę z kranu" w reżyserii Michała Derlatki Teatru BOTO. W grudniu w ramach projektu "Teatr na nowe czasy" pokazany zostanie po raz pierwszy spektakl "Iluzje" Iwana Wyrypajewa w reżyserii Adama Nalepy. Poszczególne spektakle zostaną rozbudowane o wydarzenia towarzyszące. Wszystkie informacje znajdują się na stronie projektu: www.teatrnanoweczasy.pl

Całość wzbogacą materiały kontekstowe i rejestracja wydarzeń, dzięki czemu będą one żyć dłużej i będą mogły służyć innym. Wszechstronne przygotowanie do świadomego odbioru wydarzeń na styku teatru offowego i teatru głównego nurtu oraz podjęcie dyskusji na temat kondycji polskiego i lokalnego offu, powinno procentować. Beneficjenci projektu zostaną wyposażeni w praktyczne umiejętności, które pozwolą im dekodować język współczesnego teatru. Będą mogli poznać twórców oraz krytyków z kraju i środowiska lokalnego, nauczyć się poznawać, rozumieć, oceniać. Osobnym zagadnieniem będzie stworzenie trwałej przestrzeni do dialogu, miejsca wymiany idei.

Wszystkie wydarzenia organizowane są w ramach projektu Teatr na nowe czasy 2015

***

Tydzień Ósmego Dnia

WSTĘP BEZPŁATNY na wszystkie wydarzenia (na spektakle obowiązują zgłoszenia na: teatrnanoweczasy@gmail.com, by wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz:http://teatrnanoweczasy.pl/wydarzenie-ii-tydzien-osmego-dnia/).

***

23.10 (piątek), godz. 18:00, klubogaleria Dwie Zmiany

18:00 - I wieczór KinoTeatr Ósmego Dnia (+ spotkanie pofilmowe z artystami),

20:00 - otwarcie wystawy plakatów oraz zdjęć ze spektakli T8D.

***

24.10 (sobota), godz. 18:00, klubogaleria Dwie Zmiany

II wieczór KinoTeatr Ósmego Dnia (+ spotkanie pofilmowe z artystami).

***

25.10 (niedziela), godz. 18:00, Teatr na Plaży

Pokaz spektaklu "Do Władzy Wielkiej i Sprawiedliwej" (+ spotkanie pospektaklowe z artystami i zaproszonymi gośćmi).

***

26.10 (poniedziałek), godz. 19:00, klubogaleria Dwie Zmiany

II wieczór KinoTeatr Ósmego Dnia (+ spotkanie pofilmowe z artystami).

***

27.10 (wtorek) godz. 19:00, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże

Pokaz spektaklu "Osadzeni. Młyńska 1" (+ spotkanie pospektaklowe z artystami i zaproszonymi gośćmi).

***

28.10 (środa) godz. 18:00, Dworek Sierakowskich w Sopocie

Debata: "Kultura a władza" z udziałem zaproszonych gości oraz artystów T8D.

***

29.10 (czwartek)

Ewaluacja wydarzenia, śniadanie / brunch / lunch / obiad artystyczny - więcej informacji wkrótce.

***

WARSZTATY MISTRZOWSKIE z artystami T8D:

Termin: 24, 26 i 28 października, godz. 11:00-13:30, 15:30-18:00

Miejsce: Sala szkoleniowa UKS Navigo Sopot,  ul. Bitwy pod Płowcami 67A

Zgłoszenia: udział bezpłatny, formularz dostępny na stronie: http://teatrnanoweczasy.pl/wydarzenie-ii-tydzien-osmego-dnia/

Zapraszamy osoby (powyżej 16 roku życia) z pewnym przygotowaniem aktorskim lub reżyserskim, które mogą wziąć udział we wszystkich spotkaniach. Mogą to być jak najbardziej próby amatorskie, np. w teatrach szkolnych, także bez ujawnień publicznych. Mile widziani studenci, licealiści, członkowie amatorskich i offowych grup teatralnych z regionu.

---

Na zdjęciu: Ewa Wójciak w spektaklu "Do Władzy Wielkiej i Sprawiedliwej"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji