Artykuły

Poznań. Feldman nagrodzona w Indiach

Krystyna Feldman otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską aktorki w filmie "Mój Nikifor" Krzysztofa Krauzego na 4. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pune w Indiach - poinformowała w piątek rzeczniczka Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej Anna Romanowska.

Laureatka bardzo ucieszyła się z nagrody. W pewne zdumienie wprowadził ją fakt, że nagroda ma charakter również finansowy. - Może zamieniłabym ją na słonia i przejechałabym się na nim po Poznaniu - żartowała po wiadomości o otrzymaniu nagrody.

Film "Mój Nikifor" został szczególnie ciepło przyjęty przez publiczność. Ekipę filmu reprezentowali reżyser Krzysztof Krauze i Joanna Kos.

Nagroda indyjskiego festiwalu to już kolejna międzynarodowa nagroda dla filmu "Mój Nikifor". Film otrzymał już m.in. Kryształowy Glob na 40. MFF w Karlovych Varach i Złotego Hugo na 41. MFF w Chicago. Krystynę Feldman honorowano za najlepszą rolę żeńską już kilkakrotnie, m.in. w Karlowych Warach i Manilli.

Festiwal w Indiach odbywał się od 12 do 19 stycznia. Nagrodę za najlepszy film i najlepszą reżyserię otrzymał film "Dziecko" w reżyserii Jeana Pierre'a i Luca Dardenne'a, a także nagrodę za najlepszą rolę męską dla Jeremie Reniere'a.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji