Artykuły

Jelenia Góra. Teatr Animacji w programie "Kultura dostępna"

Zdrojowy Teatr Animacji w ramach programu MKiDN przygotował m.in. projekt "Posłuchaj Teatru", lekcje teatralne dla dzieci z dysfunkcjami wzroku oraz warsztaty z pisania skryptów audiodeskrypcyjnych.

Realizowany z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej program KULTURA DOSTĘPNA to o systemowe rozwiązanie, które ma służyć w szczególności grupom narażonym na wykluczenie. Strategicznym celem programu jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Działania te powinny służyć osiągnięciu realnych, systemowych i długofalowych efektów w niwelowaniu barier w dostępie do kultury w wymiarach: przestrzennym, ekonomicznym, społeczno-mentalnym i kompetencyjnym ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z miejscowości pozbawionych bezpośredniego dostępu do narodowych zasobów dóbr kultury, instytucji kultury oraz instytucji artystycznych.

Zawiera systematycznie rozszerzaną ofertę tańszego dostępu do wydarzeń artystycznych, muzeów narodowych, galerii sztuki współczesnej, lekcji muzealnych, wybranych kin i teatrów oraz zasobów internetu.

W ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego KULTURA DOSTĘPNA Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na projekt Posłuchaj Teatru , który obejmuje przygotowanie i nieodpłatną prezentację spektakli z audiodeskrypcją i projekcją dialogów w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze w następujących terminach:

10.10.2015r.( sobota) o godzinie 16.00 "Tymoteusz Rymcimci" (na zdjęciu) Jana Wilkowskiego - spektakl dla dzieci

6.11.2015r. ( piątek) o godzinie 19.30 "Dekameron" Giovanniego Boccaccio - spektakl dla młodzieży i widzów dorosłych

Spektakle będą prezentowane również na wyjeździe w Andrychowie, Piotrkowie Trybunalskim, Bydgoszczy i Gdańsku w miesiącu listopadzie bieżącego roku.

W ramach projektu zostaną również przeprowadzone zajęcia warsztatowe - lekcje teatralne dla dzieci z dysfunkcjami wzroku.

Ponadto w projekcie odbędą się warsztaty z pisania skryptów audiodeskrypcyjnych, warsztaty dotyczące lekcji teatralnych oraz kontaktu i obsługi widza niewidomego prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z Fundacji Autodeskrypcja - Tomasza Strzymińskiego i Barbarę Szymańską.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji