Artykuły

Tarnów. Teatr Solskiego w ankiecie miesięcznika Teatr

W zestawieniu "Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2014/2015" czterokrotnie pojawił się Teatr Solskiego ze swoimi współpracownikami. Wyróżnione zostały trzy produkcje teatralne: "Jakobi i Leidental", "Król" oraz "Grażyna".

Spektakl "Jakobi i Leidental" został dwukrotnie wyróżniony za najciekawszy debiut. Małgorzata Warsicka (na zdjęciu) reżyserka przedstawienia została wskazana przez Łukasza Drewniaka i Kalinę Zalewską. Dodatkowo wspomniano także o realizacji monodramu "Król" w wykonaniu Matyldy Baczyńskiej.

Radek Rychcik, laureat paszportu POLITYKI w kategorii Teatr dostrzeżony został tym razem przez redaktora Jacka Sieradzkiego jako autor najlepszego opracowania tekstu. Jego "Grażyna" dostała także wyróżniona ze względu na najlepsza muzykę, którą skomponowali bracia: Piotr i Michał Lisowie.

- Cieszą wyróżnienia dla wszystkich naszych współpracowników, ale jeszcze bardziej cieszy obecność nagrodzonych spektakli w konkursach i festiwalach. "Jakobi i Leidental" dostrzeżony został także w na toruńskim Kontrapunkcie a "Grażyna" będzie pokazywana w ramach rzeszowskiego Festiwalu Nowego Teatru - dodaje Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Solskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji