Artykuły

Łódź. Złote Maski dla Teatru Powszechnego

Wśród laureatów Złotych Masek, nagród łódzkich krytyków teatralnych za ubiegły sezon, znalazł się Teatr Powszechny, który zwyciężył w trzech kategoriach!

Złotą Maskę za najlepszą reżyserię otrzymał Janusz Wiśniewski za "Szkołę żon" (na zdjęciu) zrealizowaną specjalnie na XXI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Złotą Maskę za najlepszy debiut aktorski otrzymała Marta Jarczewska za rolę w spektaklu "Oś" w reżyserii Filipa Gieldona.

Złotą Maskę za najlepszą rolę męską otrzymał Dymitr Hołówko za rolę Chryzalda w "Szkole żon" w reżyserii Janusza Wiśniewskiego oraz rolę Roberta Aignera w "Czasie odwiedzin" Roberta Wichrowskiego (spektakl Teatru Logos).

"Oś" oraz "Szkoła żon" zostały zrealizowane na Małej Scenie Powszechnego. Uznanie widzów i nagrody potwierdzają, że Mała Scena stworzyła nowe możliwości rozwoju artystycznego, stając się przestrzenią dla realizacji prapremier i spektakli poszerzających spectrum gatunków teatralnych prezentowanych w Teatrze Powszechnym. Pozwala nam również rozwijać nasze inicjatywy edukacyjne i społeczne.

Jeszcze pod koniec września i na początku października Powszechny zaprasza na "Oś" i "Szkołę żon" i gratuluje wszystkim laureatom!

Nagrody łódzkich krytyków teatralnych od wielu lat przyznaje kapituła złożona z dziennikarzy "Dziennika Łódzkiego", "Expressu Ilustrowanego", "Gazety Wyborczej" i "Kalejdoskopu".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji