Artykuły

Szczecin. Dulska na żywo w TVP Kultura

"Moralność pani Dulskiej" w reż. Anny Augustynowicz zostanie wyemitowana na żywo w TVP Kultura.

Coraz bardziej popularny wśród widzów kanał telewizji publicznej TVP Kultura wtorkowe wydanie poświęca w całości teatrowi. Co tydzień można obejrzeć spektakle czołowych polskich i zagranicznych reżyserów. Są to zarówno realizacje klasyczne pochodzące z bogatego archiwum Teatru Telewizji, jak i najnowsze, do tej pory grane na różnych scenach w całej Polsce.

W prezentacjach Kultury pojawiali się tacy wybitni reżyserzy, jak Erwin Axer, Tadeusz Kantor i Krystian Lupa. Widzowie mieli okazję obejrzeć także głośne inscenizacje Warlikowskiego czy Cieplaka. Teraz przyszła kolej na Annę Augustynowicz i szczeciński Teatr Współczesny.

We wtorek 14 lutego o godz. 20 zostanie wyemitowany "na żywo" - wprost z Wałów Chrobrego - spektakl w jej reżyserii - "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Początkowo twórczość Augustynowicz miało reprezentować inne jej dzieło, a mianowicie "Samobójca" Nikołaja Erdmana. Ze względu na problemy z prawami autorskimi, telewizja zdecydowała się na "Dulską", która jest najdłużej granym we Współczesnym przedstawieniem. Transmisję inscenizacji poprzedzi materiał filmowy o teatrze, w tym rozmowy z aktorami, dyrekcją i całą ekipą realizatorską, a także krótka charakterystyka samego Szczecina. Początek bloku w TVP Kultura o godz. 17.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji