Artykuły

Warszawa. "Koronacja" - kolejny pokaz Teatroteki WFDiF w IT

Dziś, 23 września o godz. 18.30 Instytut Teatralny i WFDiF zapraszają na kolejny pokaz "Teatroteki" - tym razem zobaczymy "Koronację" Marka Modzelewskiego w reż. Sebastiana Chondrokostasa.

"Koronacja" to tragikomiczna opowieść o trzydziestolatku, poddanym bolesnej próbie wyzwolenia się spod presji toksycznej rodziny oraz środowiska, w którym się wychował. Bohater przywołuje w swojej pamięci, niczym w fotoplastikonie, najważniejsze zdarzenia i osoby ze swojego życia. Kolejno pojawiające się postacie - żona, matka, ojciec, siostra i kumpel z dzieciństwa są źródłem opresji psychicznej, z jaką Maciek zmaga się od dzieciństwa. Z biegiem czasu jednak coraz intensywniej rodzi się w nim potrzeba buntu.

Rozmowę po projekcji, w której udział wezmą Marek Modzelewski, Sebastian Chondrokostas i Piotr Ligienza poprowadzi Agnieszka Michalak.

"Teatroteka" to cykl ekranizacji polskiej młodej dramaturgii teatralnej przygotowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Wyznaczył on nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym - tworzone były one przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej. "Teatroteka" była przestrzenią dla reżyserów młodego i średniego pokolenia, którzy mimo znaczącego dorobku teatralnego nie mieli dotąd możliwości stworzenia własnego dzieła audiowizualnego.

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji