Artykuły

Białystok. Masłowska w Teatrze Seniora

Teatr Dramatyczny przygotowuje się do pierwszej w tym sezonie premiery w siedzibie. Już 25 września na scenie foyer Widzowie będą mogli obejrzeć spektakl "Między nami dobrze jest" Doroty Masłowskiej w reżyserii Elżbiety Lisowskiej-Kopeć i Michała Pabiana.

"Między nami dobrze jest" to spektakl o Polsce. To groteska na temat świata, gdy "wszyscy ludzie na świecie byli Polakami. Każdy był Polakiem, Niemiec był Polakiem (), znany polski odkrywca Krzysztof Kolumb, którego potem oczywiście przechrzczono na Christophera czy innego Chrisa czy Izaaka. Byliśmy wielkim mocarstwem, oazą tolerancji i multikulturowości". Nic nie ucieknie tu kpinie.

To jeden z najgłośniejszych utworów ostatnich lat. W Białymstoku pokazany zostanie w nowatorskiej formie Teatru Seniora. Na scenie zaczynamy nową rozmowę o "międzypokoleniowości". Nie obdarzamy sentymentalnymi wspominkami, ale odważnie mierzymy się z trudnymi diagnozami współczesności, także z perspektywy wykluczonego pokolenia 60+, którego ironiczny dystans tworzy nową jakość sceniczną.

Na scenie obok aktorów "Węgierki" będzie można zobaczyć grupę zaprzyjaźnionych z Teatrem Dramatycznym seniorów. "Grupa naszych fantastycznych aktorów-seniorów też uważa, że "między nami dobrze jest". Nie stroniąc od śmiechu, ostrego humoru, nowoczesnych zachwytów, bawimy się teatrem, naszym narzędziem zdystansowanej młodości." - Michał Pabian.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 25 września, o godz. 19.00. Widzowie będą mieli okazję obejrzeć przedstawienie także 26 i 27 września, a następnie 3 i 4 października podczas Weekendu Seniora.

Więcej informacji na dramatyczny.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji