Artykuły

Łódź. Zaczyna się sezon w Powszechnym

12 i 13 września Teatr Powszechny zainauguruje sezon artystyczny 2015/2016 jedną z najnowszych prapremier - "Branczem" Juliusza Machulskiego.

Sztuka, jak mówi autor to "komedia świąteczna w dwóch aktach". Akcja "Branczu" (na zdjęciu) rozgrywa się w hotelowej restauracji. Podczas wielkanocnego spotkania zderzają się tradycyjne wartości i postawy z nowoczesnym światopoglądem. "Brancz" w zabawny, a jednocześnie przenikliwy sposób opowiada o tym, czy potrafimy się zrozumieć, czy potrafimy ze sobą rozmawiać, czy potrafimy okazywać sobie uczucia i przyznać się do błędu? Czy narażamy się na śmieszność, okazując słabość? W spektaklu każdy znajdzie cząstkę prawdy o swojej rodzinie i relacjach między najbliższymi.

Machulski po raz kolejny - po "Next ex" i "Matce brata mojego syna" (sztuki napisane przez Machulskiego specjalnie na zamówienie Polskiego Centrum Komedii, działającego przy łódzkim Teatrze Powszechnym) sięga po opowieść o rodzinie.

W związku z obchodzonym w 2015 roku 250-leciem teatru publicznego w Polsce, 12 września Teatr Powszechny weźmie udział w akcji pt. "Rajd IV Kultur" organizowanej po raz czwarty przez przewodników PTTK. Trasę Rajdu zaplanowano szlakiem łódzkich teatrów. Łodzianie będą mieli okazję odwiedzić łódzkie teatry, poznając ich historię oraz zdobywając informacje dotyczące ich bieżącego repertuaru. W Teatrze Powszechnym w Łodzi będą mieli okazję wziąć udział w "Edukacji teatralnej", podczas której zaprezentowana zostanie malowana kurtyna zatytułowana "Zdumiewająco nieprzemysłowy duch"- jedna z dwóch malowanych kurtyn wykorzystywanych obecnie w polskim teatrze. Spotkanie będzie okazją do opowieści o historii teatralnej Łodzi i związkach teatru z rozwojem dramaturgii i architektury teatralnej

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji