Artykuły

Wrocław. Pięć premier w nowym sezonie Wrocławskiego Teatru Lalek

Spektakl "Miraże" w reż. Eweliny Marciniak to pierwsza premiera w nowym sezonie artystycznym we Wrocławskim Teatrze Lalek; odbędzie się w sobotę. Wrocławski teatr w nowym sezonie zamierza zrealizować pięć nowych produkcji.

"Miraże" to sztuka napisana na zamówienie Wrocławskiego Teatru Lalek. Jej tekst inspirowany jest "Baśniami tysiąca i jednej nocy".

- To sztuka o kulturze wschodu, która dziś jest szczególnie aktualna" - mówił w środę podczas konferencji prasowej (na zdjęciu) dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek Jakub Krofta.

Premiera spektaklu "Miraże" odbędzie się w sobotę. Fabułę przedstawienia stanowi kilka opowieści, które skupiają się wokół motywu miłości królowej Budur i królewicza Kamara.

Krofta podkreślił, że w nowym sezonie artystycznym Wrocławski Teatr Lalek będzie kontynuował wyznaczoną trzy lata temu linię repertuarowa. "Kładziemy nacisk na nową dramaturgię, stąd większa część inscenizacji realizowanych w nowym sezonie powstaje na nasze zamówienie" - mówił dyrektor.

Drugą z nowych produkcji, której premiera odbędzie się 17 października, będzie spektakl "Kręcipupa". To przedstawienie skierowane do najmłodszych odbiorców, które wykorzystując przedmioty codziennego użytku przenosi widzów w świat plastycznych abstrakcji.

Kolejna realizacja, przedstawienie pod roboczym tytułem "A morze nie", będzie miała premierę w listopadzie. To opowieść o parze przyjaciół i ich nocnej wędrówce przez świat.

Wiosną 2016 r. Wrocławski Teatr Lalek zrealizuje dwa spektakle. Pierwszy - "Zostań moim przyjacielem" - to historia pingwinicy, która uciekła z ZOO i żółwia, którego porzucił właściciel. Drugą sztuka - pod roboczym tytułem "Oceanarium" - ma być opowieścią o podwodnym świecie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji