Artykuły

Warszawa. Warsztaty improwizacji ruchowej w Bazie

12 i 13 września w godzinach 10.00-13.30 w Teatre Baza odbędą się warsztaty improwizacji ruchowej prowadzone przez Aleksandrę Bożek-Muszyńską i Katarzynę Stefanowicz.

"Improwizacje - warsztaty improwizacji ruchowej"

Dzień 1

W pierwszej części warsztatu będziemy poznawać i zgłębiać narzędzia improwizacji ruchowej. Poszukamy źródeł inspiracji dla naszego improwizowanego działania. Będziemy pracować nad przepływem oraz przestrzenią, metodami inicjowania ruchu, świadomym podejmowaniem decyzji, otwartością w byciu tu i teraz. Poszukamy również połączeń pomiędzy ciałem a ekspresją wokalną.

Dzień 2

W drugiej części będziemy intensywnie pracować z technikami kompozycji w czasie rzeczywistym. Skupimy się na budowaniu dramaturgii oraz aspekcie performatywnym improwizacji solowej i grupowej.

Warsztaty prowadzą:

Aleksandra Bożek - Muszyńska - tancerka, performerka, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Od 2007 roku związana z warszawskim teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej. Autorka kilku solowych prac (m.in. "Dystans", "In brief. I know Thing") i duetów ("Coaching", "Do you ...?", "Day of the Performance"), które były prezentowane na festiwalach w Polsce i za granicą (Węgry, Niemcy). Współautorka choreografii do projektu "Free.dom" powstałego w ramach programu AGON, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Jej solo "I know Thing" zdobyło tytuł "The best solo" na międzynarodowym festiwalu Solo&Duo w Budapeszcie w styczniu 2014 roku. Współpracowała również z Fundacją "Appendix" z Wiednia ("Before It made us wild") oraz "PerForm" z Warszawy (Kalendarz Performatywnej Warszawy). Ostatnia praca Aleksandry "Mandatum", powstała w ramach rezydencji artystycznej w Budapeszcie w styczniu 2015, zdobyła 3 nagrody w konkursie choreograficznym "3,2,1... TANIEC" w Krakowie. Jako tancerka i performerka brała udział w polsko-amerykańskiej produkcji Rebecci Lazier "There Might Be Others", którego premiera miała miejsce na Festiwalu Malta 2015. Od kilku lat zafascynowana jest improwizacją w ruchu.

Katarzyna Stefanowicz - performerka, choreografka, producentka. Absolwentka Choreografii i Teorii Tańca oraz Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, ponadto Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. Dyplomowana instruktorka tańca oraz improwizacji i symboliki ciała metodą dr Detlefa Kapperta. Tworzy na styku teatru tańca, teatru oraz sztuki współczesnej. Przez wiele lat współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Swoje prace pokazywała między innymi w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie - "Persona, w pułapce przeciwieństw" (2013), Instytucie Teatralnym - "Przy drzwiach zamkniętych" (2012), Teatrze Praga - "Babaryba, czyli kobieta po grecku" (2007), Laboratorium CSW - "Ciało, ruch przemiana" (2011), OPT Gardzienice oraz na festiwalach i scenach w Polsce, Niemczech, Belgii, Ukrainie, Słowacji, Czechach. Pasjonuje się improwizacją, sztuką interaktywną oraz site-specific. Od 2005 wraz z Julią Bui-Ngoc współtworzy Szkołę Wachlarzy.

***

Miejsce: Teatr Baza ul. Podchorążych 39

Czas: 12-13 września 2015, sobota i niedziela, godz. 10.00 - 13.30 (z półgodzinną przerwą). W sumie 6 godzin warsztatów.

Warsztat kierowany jest do osób interesujących się tańcem, ruchem oraz rozwijaniem świadomości ciała - performerów, tancerzy, aktorów oraz wszystkich osób zainteresowanych proponowanymi zagadnieniami bez względu na poziom zaawansowania.

Opłata: 150 zł za 6 godzin warsztatów.

Dane do przelewu: Katarzyna Stefanowicz, konto: 20150018651018600273330000

Zgłoszenia oraz info mail: artintermedia@gmail.com lub telefon: 501 036 424/501 565 946. Prosimy o przesłanie krótkiego bio.

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji