Artykuły

Poznań. Premiera "Percepcji" w Polskim Teatrze Tańca

W Polskim Teatrze Tańca trwają przygotowania do kolejnej premiery artysty uhonorowanego stypendium "Młoda Polska". 25 września o godz. 20 w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się premiera "Percepcji" w choreografii Urszuli Bernat-Jałochy.

"Percepcja" porusza temat mechanizmów rządzących grupą, w której jak w soczewce odbija się obraz współczesnego społeczeństwa. Autorka pragnie zgłębić problem wszechobecnego w europejskiej kulturze indywidualizmu, nieustannie podsycanego przez wielkie korporacje, kreujące sztuczne potrzeby i nakaz powierzchownego wyróżniania się z tłumu. Tworząc przedstawienie Urszula Bernat-Jałocha skupia się na odsłanianiu mechanizmów autokreacji, widziane z kilku perspektyw. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu projekcji, realizowanej jednocześnie z kilku kamer. Jej autorką będzie Jago Chalcińska - producentka video, VJka, realizatorka projektów multidyscyplinarnych z pogranicza video-artu, VJingu i performance'u audiowizualnego. Warstwę muzyczną stworzy brytyjski artysta Paul Tinsley. Autorką kostiumów i scenografii do przedstawienia jest solistka PTT - Adriana Cygankiewicz.

Bilety na premierę "Percepcji" można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie: http://bilety.ptt-poznan.pl/.

Cena biletów: 20/40 zł

***

Urszula Bernat-Jałocha - tancerka, pedagog, choreograf

Urszula Bernat rozpoczęła edukację w zakresie tańca w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Po uzyskaniu dyplomu w 2002 roku dołączyła do zespołu Opery na Zamku w Szczecinie, a następnie w latach 2006-2008 była tancerką Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2007 roku ukończyła studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki ze specjalizacją pedagoga baletu. W roku 2008/2009 kontynuowała naukę w Scottish School of Contemporary Dance, gdzie uzyskała tytuł Bachelor of Art, a następnie brała udział w programie apprentice dancer w Scottish Dance Theatre. Podczas studiów w Szkocji współpracowała z Janis Claxton, Thomas Small, oraz Victoria Fox. Urszula Bernat prowadziła szereg warsztatów jako nauczyciel barre au sol podczas corocznych spotkań "Lądeckie Lato Baletowe". Jest również pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego i Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego. W 2009 rozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca. Tańczy w niemal całym repertuarze zespołu. Jako choreograf debiutowała spektaklem "Nondescript" w 2014 roku, podczas VII Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji