Artykuły

Gorzów Wlkp. "Czerwony Kapturek" w objeździe

Nie wszystkie dzieci regularnie odwiedzają gorzowski teatr. Szczególnie te mieszkające w podgorzowskich miejscowościach. Aby ułatwić im kontakt ze sztuką, to teatr przyjedzie do nich.

Dostęp do kultury i sztuki dzieci z mniejszych miejscowości jest w dużym stopniu utrudniony. Wiele z nich nie ma możliwości regularnego odwiedzania teatru. Aby wyjść naprzeciw ich potrzebom to teatr przyjedzie do nich. Aktorzy odwiedzą 4 pobliskie miejscowości, gdzie odegrają "Czerwonego Kapturka".

- Ten spektakl był już grany na deskach naszego teatru. Z naszych spostrzeżeń wynika, że wiele dzieci nie wzięło w nim udziału. Stąd nasz pomysł, aby teatr odwiedził dzieci. Nasz spektakl jest nieco uwspółcześniony. Dużo będzie zabawy z dziećmi i interakcji. W spektaklu wykorzystamy również marionetki sycylijskie. Technika jest trudna i wymagająca, ale jest przez nas dobrze opanowana - mówi aktor teatru Cezary Żołyński.

Dzieci wezmą udział w spektaklach bezpłatnie. Najmłodszych w poszczególnych gminach jest sporo, jednak w pierwszej kolejności zaproszone zostaną te, które w teatrze nigdy nie były. Głównie będą to dzieci ze świetlic wiejskich. Spektakl nie tylko ma na celu rozbawić dzieci, ale porusza również tematy wychowawcze. Zakończenie spektaklu będzie również w dużej mierze zależeć od decyzji, które podejmą oglądający go widzowie.

- W spektaklu uczulamy dzieci na to, aby nie ufały obcym osobom. Uczulamy też na to, że warto słuchać rodziców i dorosłych. Warto również dążyć do celów i realizować swoje plany - mówi Żołyński.

Aktorzy przeprowadzą również warsztaty teatralne z przybyłymi dziećmi. - W czasie warsztatów najmłodsi będą mogli poznać tajniki powstawania spektakli, tajniki aktorstwa, a także pracy z lalkami. Dzieci będą mogły się nimi pobawić - mówi Magdalena Chlebicka.

Swoje tournée "Czerwony Kapturek" rozpocznie od występu na Sali Widowiskowej w Lubiszynie już 28 września. 18 października dobędzie się spektakl w Miejskim Domu Kultury w Rzepinie, 20 października w Strzeleckim Ośrodku Kultury w Strzelcach Krajeńskich, a 21 października w Miejskim Domu Kultury w Witnicy. W przedstawieniach wezmą udział dzieci z okolicznych miejscowości. Koszt projektu to 27 tys. zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji