Artykuły

Warszawa. "Broniewski" z Wybrzeża na Placu Defilad

Wielokrotnie nagradzany spektakl "Broniewski" zostanie zaprezentowany w wersji filmowej na warszawskim Placu Defilad 27 sierpnia o godzinie 20.30. Wstęp wolny.

Spektakl zagrany 24 marca na Dużej Scenie i na antenie TVP Kultura w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski. Wersję filmową "Broniewskiego" będzie można zobaczyć w ramach projektu "Plac Defilad", którego organizatorem jest m. st. Warszawa, a operatorem Teatr Studio, wpisuje się w obchody 250-lecia Teatru Publicznego w Polsce. Na Placu Defilad zostanie zaprezentowany ponadto spektakl "Polacy, między nami dobrze jest" oraz "Dwoje biednych Rumunów mówiących po Polsku".

O spektaklu "Broniewski"

Sztuka młodego polskiego autora, uznanego i nagradzanego, nieźle już na Wybrzeżu zadomowionego. Epizody z fascynującej biografii wybitnego poety, nierozerwalnie związane ze sporym fragmentem dwudziestowiecznej historii Polski. Nieoczywista analiza często niekonwencjonalnych zachowań tego, jak sam o sobie mówił "Polaka, katolika, alkoholika" pozwala autorowi raz jeszcze przyjrzeć się przełomowym wydarzeniom kształtującym naszą międzywojenną i powojenną rzeczywistość. Próba zrozumienia wewnętrznych pęknięć Broniewskiego, jego wyborów i postawy po drugiej wojnie światowej, jego konszachty w władcami PRL oraz sławienie Stalina, którego był przecież przez półtora roku więźniem na tle jego młodzieńczych zasług w walce o niepodległość Polski u boku Piłsudskiego, żołnierskiej odwagi, jaką wtedy okazał, staje się zarazem zbiorowym portretem całego polskiego pokolenia naszych zawiedzionych, uwiedzionych i oszukanych rodaków.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji