Artykuły

Sienna. Szkoła Krytyki Teatralnej z Drewniakiem, Majcherkiem i Kocurem

Od niedzieli 12 lipca trwa druga edycja letniej Szkoły Krytyki Teatralnej w Siennej w Kotlinie Kłodzkiej. W projekcie, który potrwa do 22 lipca, uczestniczy grupa dwudziestu młodych recenzentów z całej Polski.

W trakcie pierwszej części kursu uczestnicy pracowali z Łukaszem Drewniakiem nad doskonaleniem warsztatu krytyka teatralnego i uczyli się recenzowania dramaturgii najnowszej pod okiem Piotra Olkusza. Tworzyli też własne gazety teatralne pod opieką Katarzyny Knychalskiej i Marzeny Gabryk.

W drugiej części kursu uczestnicy wysłuchają wykładów poświęconych historii krytyki teatralnej prowadzonych przez Janusza Majcherka, wykładu Mirosława Kocura o źródłach teatru, a także wezmą udział w zajęciach praktycznych z reżyserem Piotrem Cieplakiem. Poza tym, uczestnicy spotykają się z gośćmi specjalnymi - w tym roku zaproszeni zostali reżyserzy Tomasz Rodowicz i Wawrzyniec Kostrzewski.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji